تیم موفقیت

یکی از ویژگی‌های انسان‌های مؤثر «کار تیمی» است. در یک تیم تلاش همه‌ی اعضا، رسیدن به هدف گروه است نه اهداف متفاوت آنان.

تیم موفقیت

یکی از ویژگی‌های انسان‌های مؤثر «کار تیمی» است. در یک تیم تلاش همه‌ی اعضا، رسیدن به هدف گروه است نه اهداف متفاوت آنان. در کانون همه‌ی کارها به صورت تیمی و گروهی انجام می‌شود تا برای دانش‌آموزان خود مؤثر باشیم.

دانش‌آموز و پشتیبان حداقل هر دو هفته یک‌بار روز جمعه یکدیگر را ملاقات می‌کنند. اما اولیا چه‌طور؟ قراری که من با دانش‌آموزانم می‌گذارم این است که به غیر از جلسه‌ی آزمون هیچ زمان دیگری آنان را بدون حضور اولیا ملاقات نمی‌کنم. این گونه تیم من و دانش‌آموزم به هدفش خواهد رسید. گاهی لازم است اولیا ویژگی‌های اخلاقی و رفتاری دانش‌آموز را برای پشتیبان توضیح دهند یا دوست و اطرافیان او از نگاه یک فرد بالغ، دلسوز و آگاه توصیف شوند. در این موارد رابطه از سمت اولیا شروع می‌شود. زمانی هم ممکن است آغازگر رابطه، دانش‌آموز باشد. برای مثال از پشتیبانش بخواهد که به والدینش توصیه کند که سکوت و آرامش محیط خانه را رعایت کنند، در بازه‌ی امتحانات دید و بازدیدها را کم‌تر کنند یا این‌که به نظر دانش‌آموز برای انتخاب رشته اهمیت دهند. این قبیل صحبت‌ها بهتر است که از سمت پشتیبان مطرح شود.

دانش‌آموزان عزیز! به این فکر کنید که حضور اولیا در تیم شما و پشتیبانتان در هر شرایطی هم که باشند، باعث پیشرفت‌تان خواهد شد. اجازه دهید خانواده در تمام مسیر همراهتان باشد. با این کار می‌توانید یک‌سری کارها را به عهده‌ی پشتیبان بگذارید تا دغدغه‌ی ذهنی‌تان کم‌تر و آرامشتان بیش‌تر شود.

پدر و مادر گرامی! یک مشاور با تمام علم و تجربه‌ای که دارد باز هم نمی‌تواند به اندازه‌ی شما فرزندانتان را بشناسد. آن‌ها دانای راه هستند اما به چراغ روشنی که شما به دستشان می‌دهید نیاز دارند. صحبت کردن پایه و اساس این کار است. نظرات‌تان را با پشتیبان‌ها در میان بگذارید. نه برای منفعت پشتیبان، نه برای منفعت خود شما، تنها و تنها برای موفقیت و پیروزی فرزندانتان.

مطمئن هستم این بزرگ‌ترین آرزوی شما بزرگواران است.