کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 5 پاسخ- 23 شهریور 94

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 5 پاسخ- 23 شهریور 94

یک سؤال، 5 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


تابستان از تراز 5500 رشته‌ی ریاضی‌ام راضی بودم. آیا می‌توانم به نمراتم در آزمون‌های کانون برای موفقیت در کنکور 95 اتکا کنم؟

پاسخ 1- درواقع در تابستان جزء نیمه‌ی بهتر دانش‌آموزان کانون بوده‌اید، پس با به کار بستنِ آموزه‌ها و تکنیک‌های کانون و استفاده از منابع مطالعاتی آن یعنی با تغییر رفتار آموزشی و عادت به راهکارهای مؤثر حتماً در طول سال و نهایتاً در کنکور 95 نتایج خیلی بهتری کسب خواهید کرد.

عطاءالله غبرایی

پاسخ 2- نکته‌ی اول این‌که چه‌قدر خوب است که از کار خودت رضایت داری. دوم این‌که به راهی که در آن قدم گذاشته‌ای، یعنی شرکت در آزمون‌های برنامه‌ای، هرگز عقب‌نشینی نکن و مستمر و پیگیر باش. سوم این‌که تو هم مثل همه‌ی کسانی که دارند خودشان را برای کنکور 95 آماده می‌کنند نیاز به تمرین، تسلط و ارزیابی‌های مداوم به کمک ابزاری به نام آزمون‌های برنامه‌ای داری. سال‌هاست این آزمون‌های امتحان خود را پس داده‌اند. چهارم این‌که این آزمون به تو یاد می‌دهد که بهتر و بیش‌تر خودت و جایگاهت آموزشی‌ات را بشناسی تا مثل این لحظه که از ترازت می‌پرسی نشان بدهی که باز هم تشنه‌ی پیشرفت هستی و پنجمین نکته این‌که روزها و ماه‌های آینده در حد آرزوهایی که داری هدف‌گذاری کن. باز هم تلاش کن و باز هم تلاش کن.

داوود اکبری

پاسخ 3- با توجه به این‌که جامعه‌ی آماری آزمون‌های کانون خیلی بالاست و آزمون‌ها به صورت کاملاً منطقی تولید می‌شوند می‌توانید ارزیابی درستی از وضعیت خودتان داشته باشید. همان ‌طور که می‌دانید سالانه تعداد زیادی از دانش‌آموزان کانونی در کنکور به نتیجه‌ای مشابه آزمون‌های خودشان در کانون می‌رسند.

ناهید منجمی

پاسخ 4- وقتی در جامعه‌ی آماری معتبری مثل آزمون‌های کانون شرکت می‌کنید رتبه و تراز شما معیار صحیحی از وضعیت شماست؛ اما موضوع مهم، استمرار حضور در آزمون‌ها و پیوستگی با برنامه‌ی راهبردی است که ارتقای نمرات و تراز شما و موفقیت در کنکور 95 را به دنبال خواهد داشت.

بهادر جبلی

پاسخ 5- کارنامه‌ی کانون می‌تواند ابزار سنجش خیلی خوبی باشد و در این زمینه به شما کمک کند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت کانون و مشخص کردن این‌که دانش‌آموزان سال‌های گذشته با چه ترازی در کجا قبول شده‌اند ترازتان را به آن‌چه مطلوب نظرتان است برسانید.

سیدمحمد حسینی