ابزارهای الکترونیکی قابل‌بازیافت

محققان موسسه فناوری کارلسروهه آلمان ابزار الکترونیکی چاپی را با استفاده از مواد قابل بازیافت و طبیعی ارائه داده‌اند که از آن‌ها می‌توان در کاهش میلیون‌ها تن اتلاف الکترونیکی سالانه استفاده کرد.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، به جای استفاده از سیلیکون، فلزات سنگین و دیگر عناصری که می‌توانند خطرات سمی را به هنگام تجزیه در پی داشته باشند، دانشمندان در حال کارکردن با مواد زیست‌تخریب‌پذیری مانند نیمه‌رساناها و رنگ‌های تولیدشده از صمغ‌های گیاهان و عایق‌های ساخته‌شده از ژلاتین هستند.

این دانشمندان به جای استفاده از فلزات یا شبه فلزاتی مانند سیلیکون‌ها، در حال استفاده از فویل‌های حامل ساخته شده از مواد طبیعی مانند نشاسته و گلوکز هستند. همچنین ژلاتین‌های سختی مانند ژلاتین‌های به کاررفته در ساخت کپسول‌های دارو نیز می‌توانند برای تولید عایق‌ها مناسب باشند.

یکی از بخش‌های کلیدی تولید ابزارهای الکترونیکی کاملا زیست‌تخریب‌پذیر، ارائه جوهرهایی برای چاپ‌کردن مدارهایی است که همگی نیازمند ویژگی‌های رسانایی و محیطی هستند.

محققان امیدوارند ابزارهای الکترونیکی آلی ظرف سه سال آینده در اختیار تجهیزکنندگان قرار گیرند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب