تخم‌مرغ برای کاهش ریزش مو موثر است؟

تخم‌مرغ نه به صورت خوراکی و نه به صورت موضعی در تقویت و ریزش مو هیچ تاثیری ندارد ولی باعث نرم شدن موی سر می‌شود و برای رفع سوء تغذیه مناسب است.

تخم‌مرغ برای کاهش ریزش مو موثر است؟

دکتر مسعود داوودی متخصص پوست ومو در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه تخم‌مرغ چه به صورت خوراکی و چه موضعی در تقویت و ریزش مو هیچ تاثیر و نقشی ندارد و در واقع کسی که در سوء تغذیه قرار می‌گیرد و از نظر گوارشی مشکل داشته باشد، جذب موادغذایی در آن شخص کاهش پیدا می‌کند و با مصرف تخم مرغ است که سوء تغذیه در شخص رفع می‌شود.

وی تصریح کرد: کسی که شرایط نرمال و عادی تغذیه به صورت معمولی و سالم داشته باشد، به هیچ‌وجه تخم‌مرغ را بابت یک درمان ریزش مو استفاده نمی‌کند.

مسعود داوودی اظهار داشت: اگر تخم‌مرغ را به شکل موضعی و یا به صورت شامپوها یا حتی به داروهای گیاهی تخم‌مرغ را آغشته کنیم و به موها بمالیم، حداکثر تاثیرش بر مو این است که فقط باعث نرم‌تر شدن مو می‌شود و در رشد موها آنقدر هم تاثیر ندارد.

وی خاطرنشان کرد: در افرادی که موهایشان را رنگ می‌کنند و سر موها و نوک موهایشان آسیب می‌بیند، استفاده از تخم‌مرغ به عنوان حداکثر نرم‌کننده است و بافت آسیب دیده مو را ترمیم می‌کند، ولی باعث رشد مو نمی‌شود و به طور خلاصه می‌توان بیان کرد تخم‌مرغ در حالت موضعی و به شکل افزودن به شامپو برای تقویت و رشد موها هیچ تاثیری ندارد و فقط برای نرم کردن آنهاست.

منبع :