ارزیابی و تحلیل آزمون 20 شهریور سال چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 20 شهریور 94 سال چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 20 شهریور سال چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 20 شهریور سال چهارم انسانی

دانش‌آموزان عزیز سال چهارمی؛ سلام!

امیدواریم که آخرین آزمون در فصل تابستان را با موفقیت پشت سر گذاشته باشید و برای شروع رسمی سال تحصیلی آماده‌ی آماده باشید. حال که تابستان به پایان رسیده است و طبق برنامه‌ی تابستانی آزمون‌های کانون، دروس پایه‌ی مطالعه شده در تابستان نیز رو به اتمام هستند، آزمون‌های 3 و 10 مهر، «آزمون‌هایی جامع» از کل مباحث درس‌های دوم و سوم دبیرستان است تا با یک ارزیابی جامع از وضعیت تحصیلی خود در خصوص درس‌های پایه، به استقبال سال چهارم بروید.

اکنون که آزمون 20 شهریور به اتمام رسیده است، لازم می‌دانیم قبل از تحلیل و بررسی این آزمون توجه شما را به نکاتی درباره­ی آزمون 3 مهر جلب کنیم.

آن‌چه درباره‌ی آزمون 3 مهر باید بدانید:

آزمون 3 مهر به‌عنوان اولین آزمون پاییز، دوره‌ای است بر تمام تلاش‌ها و مطالعات شما در فصل تابستان. در نتیجه با حضور خود در این آزمون می‌توانید میزان تسلط خود بر درس‌های پایه را بیازمایید (در این آزمون درس‌های پایه به‌جز درس‌های پایه‌ی انتخابی (ریاضی (1)، آرایه‌های ادبی و عربی سال دوم) هیچ پیش‌روی جدیدی نخواهند داشت و تنها به مرور مباحث گذشته می‌پردازند). و همان­طور که از برنامه­ی آزمون پیداست، در آزمون 3 مهر، درس‌های سال چهارم (بخش نگاه به آینده) کل مباحث نیم سال اول سال چهارم را پوشش خواهند داد.

ترتیب و چیدمان سؤال‌های دفترچه‌ها‌ی عمومی و اختصاصی در آزمون 3 مهر کاملاً مشابه آزمون 20 شهریور خواهد بود و در درس‌های عمومی این‌بار 10 سؤال برگزیده از کتاب زرد عمومی از رشته‌ی هنر خواهد بود.

تست‌زنی از کتاب زرد عمومی و نیز کتاب‌های آبی کانون (مجموعه‌های طبقه‌بندی شده) در بخش درس‌های اختصاصی، مهم‌ترین توصیه‌ی ما به شما برای مطالعه در فرصت باقی مانده تا آزمون بعدی است.

چند توصیه:

دوستان عزیر، پس از برگزاری هر آزمون بهترین استفاده‌ای که از زمان می‌توان داشت، زمانی است که به بررسی آزمون برگزار شده اختصاص داده می‌شود لذا پیشنهاد می‌کنیم در همان روز و یا روز بعد از آزمون حتماً سوالات آزمون را بررسی کنید و سوالاتی را که به آن‌ها پاسخ نداده‌اید و یا پاسخ غلط داده‌اید در یک یادداشت جداگانه جمع‌آوری کنید. چرا که با تکرار این یادداشت‌ها می‌توانید آن سوال را برای همیشه در ذهن خود تثبیت کنید تا اگر دوباره در آزمون‌های بعدی و یا در کنکور با سوالی مشابه همان سوال مواجه شدید، دیگر اشتباه گذشته را تکرار نکنید و این‌گونه می‌توانید درصد خود را افزایش دهید و از اشتباه گذشته پلی برای موفقیت آینده بسازید.

نکته‌ی دیگری که باید به یاد داشته باشید این است که آزمون‌های غیرحضوری که در اختیار شما قرار داده می‌شود، آزمون‌های متناظر سال گذشته است که پیشنهاد می‌شود حتماً زمانی برای پاسخ‌گویی به این سوالات قرار دهید. چرا که می‌توانید با بررسی این سوالات و مقایسه‌ِ خود نسبت به دانش‌آموزان سال گذشته دید بهتری نسبت به عملکرد خود بیابید.ارزیابی و تحلیل آزمون 20 شهریور سال چهارم انسانیارزیابی و تحلیل آزمون 20 شهریور سال چهارم انسانیارزیابی و تحلیل آزمون 20 شهریور سال چهارم انسانیارزیابی و تحلیل آزمون 20 شهریور سال چهارم انسانیارزیابی و تحلیل آزمون 20 شهریور سال چهارم انسانی