خوردنی‌های مفید برای تقویت عضلات

با افزایش سن، حفظ قدرت و استحکام ماهیچه‌ها دشوار می‌شود که در این مطالعه، متخصصان راه‌حلی برای تقویت توان عضلانی پیدا کرده‌اند.

به گزارش ایسنا ، متخصصان سلامت به بررسی دقیق چگونگی حفظ سلامت و قدرت ماهیچه‌ها پرداخته و دریافته‌اند که مصرف پوست سیب و گوجه فرنگی سبز می‌تواند از تحلیل رفتن ماهیچه‌ها جلوگیری کند.

با بالا رفتن سن قدرت ماهیچه‌ای و حجم آن از دست می‌رود که یکی از بزرگترین مشکلات دوران پیری است و می‌تواند تاثیر جدی بر کیفیت زندگی و سلامت داشته باشد.

در مطالعات پیشین متخصصان دو ترکیب «اسید اورسولیک» و tormatidine را به ترتیب در پوست سیب و گوجه فرنگی سبز شناسایی کرده بودند. این دو ترکیب مولکول‌های کوچکی هستند که می‌توانند از تحلیل رفتن ماهیچه‌ها ناشی از گرسنگی و تحرک کم جلوگیری کنند.

در مطالعه اخیر متخصصان با دقت بیشتری این دو ترکیب را مورد بررسی قرار دادند. به گفته کارشناسان، اسید اورسولیک و tomatidine به میزان قابل توجهی از ضعف ماهیچه‌ها در موش‌ها جلوگیری می‌کنند.

به گزارش ساینس ورلد ریپورت، در این بررسی متخصصان مشاهده کردند که با افزودن این دو ترکیب به رژیم غذاییِ موش‌های مبتلا به ضعف عضلانی، حجم ماهیچه‌های آنها 10 درصد افزایش پیدا می‌کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب