در تابستان درس بخوانید

کنکوری‌ها می‌دانند که یک روز در تابستان چه ارزشی دارد.

در تابستان درس بخوانید

 کنکوری‌ها می‌دانند که یک روز در تابستان چه ارزشی دارد. مثلی هست که می‌گوید اگر می‌خواهی ارزش یک روز تابستان را بدانی، آن را از یک دانش‌آموز کنکوری که یک روز تا کنکورش باقی مانده، بپرس. همین الان سعی کن تکلیف خودت را روشن کنی! یک روز تابستانی برای تو، چه‌قدر ارزش دارد؟

 اگر در سال‌های گذشته تجربه‌ی درس خواندن در تابستان را داشته باشی، امسال هم مشکلی نخواهی داشت؛ اما اگر امسال اولین سالی است که می‌خواهی درس بخوانی، یک نیروی گریز از مرکز در شما وجود دارد که به شما می‌گوید “سال تحصیلی از اول مهر شروع می‌شود”. سعی کن به حرف‌های این نیروی گریز از مرکز توجه نکنی و برنامه‌های تابستان خودت را اجرا کنی.

می‌گویند برنامه‌ریزی، نقش مؤثری در موفقیت دارد. این درست است؛ اما فراموش نکن که فقط برنامه‌‌ریزی کردن، موفقیت نیست. برنامه‌ریزی، بسترهای موفقیت را برایت فراهم می‌کند؛ اما برای موفق شدن باید برنامه را اجرا کرد. اجرا کردن برنامه هم یعنی درس خواندن. بعضی از دانش‌آموزان ممکن است در تابستان خیلی به فکر بروند و درس خواندن در تابستان جزء برنامه‌های اصلی آن‌ها باشد ولی ۹۰ درصد وقت خود را برای برنامه‌ریزی و ۱۰ درصد را برای اجرا بگذارند. شما جزء این دسته از دانش‌آموزان نباش.

 در تابستان چه کار کنید؟ پیشنهاد می‌کنم حتماً درس‌های سال آینده را در برنامه‌ات بگنجان و فقط به فکر مرور درس‌های سالی که پشت سر گذاشته‌ای، نباش. خواندن درس جدید، انگیزه‌ی بیش‌تری را برای شما به وجود می‌آورد.

 به فکر کتاب‌های کمک‌آموزشی خود باش، اما فراموش نکن که نباید هر کتابی را که دوستانت می‌گویند یا در کتاب‌فروشی می‌بینی، بخری. یک الگو برای خودت داشته باش. برای هر درس، یک یا دو کتاب تهیه کن و سعی کن آن‌ها را کامل بخوانی. زیاد کتاب داشتن، در بلندمدت برایت اضطراب به وجود می‌آورد.

 گفتم که میوه‌های تابستانه را دوست دارم. درس خواندن هم جزء میوه‌های تابستانه است که دوست دارم. فکر می‌کنم شما هم دوست داشته باشی.

خرید کتاب