تابستان بهترین زمان برای مهارت‌آموزی

فصل دلپذیر تابستان با روزهایِ طولانیِ سرشار از آرامش و شادابی، آمده تا مدتی را مهمان خانه‌های ما باشد.

تابستان بهترین زمان برای مهارت‌آموزی

فصل دلپذیر تابستان با روزهایِ طولانیِ سرشار از آرامش و شادابی، آمده تا مدتی را مهمان خانه‌های ما باشد. این فصل نیز مانند تمام روزها و هفته‌ها و ماه‌های دیگر سپری می‌شود و قهرمانان واقعیِ این فصل کسانی هستند که هر روز به دنبال تکامل و یادگیری باشند.

با شروع تابستان، فکر شرکت در کلاس‌های متنوع در ذهن تمام کودکان، نوجوانان و حتی جوانان شکل می‌گیرد. والدین به این فکر می‌افتند که مناسب‌ترین کلاس‌ها را بیابند و بهترین مهارت‌ها را به فرزندشان بیاموزند. درواقع این بهترین کاری است که پدر و مادر می‌توانند با توجه به شرایط مالی خود برای فرزندانشان برنامه‌ریزی کنند. در طول دوران مدرسه، فرصت چندانی برای مهارت‌آموزی وجود ندارد و مهارت‌هایی وجود دارند که صرف نظر از جنسیت و سن، هر کدام از فرزندانتان باید فرابگیرند.

بهترین و پرطرفدارترین این مهارت‌ها، آموزش زبان انگلیسی، ورزش‌های مختلف، نقاشی، آموزش کمک‌های اولیه، موسیقی و مهارت‌های علمی و عملی مانند سازه‌های ماکارونی، رباتیک و کامپیوتر است. بهترین و مناسب‌ترین تصمیم این است که بدون اجبار، فرزندان را در کلاسی که خود انگیزه و علاقه برای یادگیری دارد نام‌نویسی کنید و بخشی از ساعات فراغتش را با این برنامه پر کنید.

البته بهتر است به یاد داشته باشیم که نام‌نویسی در کلاس کافی نیست، بلکه پیگیریِ آموزش و نیز تشویق موجب افزایش سرعت یادگیری خواهد شد. موفق‌ترین کودکان، همواره والدین دلسوز و مثبت‌نگری دارند که در کوچک‌ترین کار فرزندشان نکته‌ی مثبتی برای تشویق و روحیه دادن، پیدا می‌کنند. شما برای تابستانِ فرزندتان چه برنامه‌ای دارید؟


منبع :