رهاوردِ طلاییِ پیش‌خوانی و مرور

فصل تابستان و گرم‌تر شدن هوا، مادرِ طبیعت را به تماشای زیبایی‌هایش دعوت می‌کند.

رهاوردِ طلاییِ پیش‌خوانی و مرور

فصل تابستان و گرم‌تر شدن هوا، مادرِ طبیعت را به تماشای زیبایی‌هایش دعوت می‌کند. بذرهایی که در بهار کاشته شده، هم‌اکنون به ثمر نشسته و لذت گردش در دلِ طبیعت صدچندان شده است. برای شما والدینِ دلسوز نیز فصل تابستان، فصلِ برداشت زحمات خود و فرزندانتان است. اینک که 9 ماه تلاش و پشتکار، به نتیجه رسیده است، بسیار عالی است اگر هنوز هم به فکر کاشتن بذرهایی برای برداشت بهترین دستاوردها در فصلِ بعدی باشیم.

علی‌رغم این‌که انسان همیشه باید در زمانِ حال زندگی کند، توجه به گذشته و تلاش برای ساختنِ آینده همواره ارزشمند است. بهتر است ما هم با نگاه کردن به کارنامه‌ی عملکرد فرزندمان در سال تحصیلی گذشته و نیز هدفی که خودش برای سال تحصیلی آینده دارد، برای تابستان برنامه‌ریزی کنیم. این برنامه باید به گونه‌ای تنظیم شود که ساعاتی را برای مرور درس‌های سالِ گذشته، ساعاتی را برای پیش‌خوانیِ درس‌های سال آینده و ساعاتی را برای ورزش و تفریح و استراحت داشته باشد.

شما پدر و مادر دلسوز و پرتلاش، بهترین یاوران و مشاورانِ فرزندانتان در این امر هستید. بهتر است که جلسه‌‌‌ای صمیمانه در منزل ترتیب دهید و در کنار هم برای تابستان، برنامه‌ریزی کنید. بهترین کلاس‌های آموزشی و تفریحی و نیز بهترین برنامه‌ریزی برای مطالعه و ادامه‌ی روند یادگیری، تابستان را به فصلی پویا و پرنشاط تبدیل می‌کند. البته قرار نیست تمام روز صرف درس خواندن شود؛ تنها قرار است اولین گامِ ورود به سال تحصیلیِ جدید با اعتمادبه‌نفس و محکم برداشته شود.

بهترین تابستان را برنامه‌ریزی کنید و منتظر دستاوردهای تلاش در این فصل باشید.

تابستانتان دلپذیر.


منبع :