یادداشتی بر تفاهم‌نامه کمیته‌ی امداد امام خمینی و بنیاد قلم‌چی

17 شهریورماه اتفاقی مبارک در حوزه‌ی عدالت آموزشی رخ داد. تفاهم‌نامه‌ی همکاری میان نهاد کمیته‌ی امداد امام خمینی (ره) و بنیاد قلم‌چی به امضا رسید.

یادداشتی بر تفاهم‌نامه کمیته‌ی امداد امام خمینی و بنیاد قلم‌چی

17 شهریورماه اتفاقی مبارک در حوزه‌ی عدالت آموزشی رخ داد. تفاهم‌نامه‌ی همکاری میان نهاد کمیته‌ی امداد امام خمینی (ره) و بنیاد قلم‌چی به امضا رسید که در راستای آن دانش‌آموزان تحت پوشش این نهاد می‌توانند از خدمات آزمون‌های برنامه‌ای و کتاب‌های کانون استفاده کنند.

نکته‌ی جالب اما امضای این تفاهم‌نامه در ایامی بود که بنیاد قلم‌چی 10 سالگی وقف خود را می‌گذراند. 10 سال پیش در چنین روزهایی بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی وقف عام شد بر گسترش علم و دانش و امروز تفاهم‌نامه‌ی منعقد شده با کمیته‌ی امداد که با شرایط کامل‌تر و بهینه‌تری نسبت به گذشته منعقد شد، نشان از تداوم راهی است که 10 سال پیش آغاز شد.

در اهداف و برنامه‌های بنیاد قلم‌چی در دهمین سالگرد وقف خود، بورسیه‌ی 100 هزار دانش‌آموز در سطح کشور است و قطعاً حضور نهادهایی چون کمیته‌ی امداد و همکاری آن‌ها با بنیاد می‌تواند این هدف را موفق‌تر و مؤثرتر به ثمر بنشاند.

نگاهی به صحبت‌های معاونت امور فرهنگی کمیته‌ی امداد هم در آیین انعقاد تفاهم‌نامه‌ی همکاری با بنیاد قلم‌چی نشان می‌دهد که استعدادهای فراوانی در دانش‌آموزان تحت پوشش این کمیته قرار دارد که با فراهم شدن امکانات و منابع و استفاده از آن‌ها می‌تواند منجر به موفقیت‌های بی‌شمار شود.