مهلت فراخوان جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان تمدید شد

فراخوان هشتمین دوره جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان با هدف بررسی و ارزیابی کتاب‌های چاپ اول تولید سال 92 و 93 به مدت 10 روز دیگر تمدید شد.

مهلت فراخوان جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان تمدید شد

به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا، پیش از این فراخوان این جشنواره تا 15 شهریور ماه جاری مهلت داشت که به مدت 10 روز تا 25 شهریور تمدید شده است.

جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان از سوی انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان با نگاه ویژه به نقش ناشر به صورت دوسالانه برگزار می شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک، تاکنون بیش از 90 ناشر نسبت به ارسال آثار خود اقدام کرده اند؛ براساس بندهای فراخوان هشتمین جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان برخی از ملاک های ارزیابی متن شامل شعر، داستان و متون علمی و آموزشی، بهره گیری از تخیل، حفظ عناصر داستان و نوآوری در سبک نگارشی و استفاده از مفاهیم قابل درک برای مخاطبان کودک و نوجوان درج شده است.

خلق فضای تصویر مناسب با متن، همراهی متن با تصویر، مطابقت تصویر به کار رفته با مستندات تاریخی و علمی، نوآوری در فرم و رنگ و طراحی جلد مناسب کتاب از جمله ملاک های ارزیابی هیأت داوران اشاره شده در فراخوان برای بخش تصویر و گرافیک است.

در بخش داوری مدیریت نشر، نوآوری، خلاقیت و نیاز سنجی در انتخاب و سفارش موضوع کتاب ، ویراستاری و استفاده از قطع مناسب برای کتاب، کیفیت چاپ و صحافی مورد توجه هیأت داوران این بخش است.

در بخش ترجمه نیز امانت داری، صحت و دقت در ترجمه، درج مشخصات شناسنامه ای متن اصلی ترجمه مناسب با سبک ادبی و زبانی متن اصلی ملاک ارزیابان این بخش خواهد بود.

ناشرانی که تمایل به شرکت در این جشنواره دارند می‏توانند 2 نسخه از آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

منبع :