امضاء تفاهم نامه میان "کمیته امداد امام خمینی"و "بنیاد قلم چی"

سه شنبه 17 شهریور 94، طی مراسمی، تفاهم نامه همکاری میان " کمیته امداد امام خمینی (ره) " و بنیاد علمی آموزشی قلم چی (وقف عام)، در ساختمان مرکزی بنیاد قلم چی منعقد گردید.

امضاء تفاهم نامه میان "کمیته امداد امام خمینی"و "بنیاد قلم چی"سه شنبه 17 شهریور 94، طی مراسمی، تفاهم نامه همکاری میان " کمیته امداد امام خمینی (ره) " و بنیاد علمی آموزشی قلم چی (وقف عام)، در ساختمان مرکزی بنیاد قلم چی منعقد گردید. در این مراسم آقای میرشکار، معاون امور فرهنگی کمیته امداد خمینی و دکتر حافظی رییس جامعه خیرین مدرسه‌ساز و نیز مدیران و همکاران بنیاد قلم چی به همراه جمعی از مسئولان انفورماتیک نمایندگی های بنیاد قلم چی در شهرستان ها حضور داشتند.امضاء تفاهم نامه میان "کمیته امداد امام خمینی"و "بنیاد قلم چی"

دکتر حافظی رییس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور و آقای اکبر میرشکار معاون امور فرهنگی کمیته امداد خمینی


بخشی از صحبت‌های دکتر حافظی رییس جامعه خیرین مدرسه‌ساز، در زیر آمده است:

10 سال از وقف کانون می گذرد و بورسیه‌ی‌ دانش‌آموزان در این مجموعه از 8000 نفر به 100 هزار نفر ارتقا یافته است و سال گذشته موفق به بورسیه‌ی 63 هزار دانش آموز واجد شرایط شد. هم‌چنین سال گذشته بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی به منظور بورسیه دانشجویان برتر دانشگاه تهران مبلغ 5 میلیارد تومان برای 5 سال (هر سال یک میلیارد تومان) برای 500 دانشجو اختصاص داد. من به نمایندگی از طرف جامعه خیرین مدرسه ساز از فعالیت های بنیاد قلم چی تشکر می کنم.

در ادامه آقای اکبر میرشکار معاون امور فرهنگی کمیته امداد خمینی به سخنرانی پرداختند که بخشی از صحبت‌های ایشان در زیر آمده است: این تفاهم‌نامه طی پیشنهاد کانون فرهنگی آموزش به کمیته امداد صورت گرفت تا براساس این اقدام خدماتی به فرزندان محروم صورت بگیرد تا به صورت رایگان از این خدمات بهره بگیرند. 

کمیته امداد دانش آموزان در مقاطع مختلف دانش‌آموز دارد این خانواده ها عمدتا از نعمت پدر محروم و غالبا بدون درآمد هستند، 60 درصد این دانش‌آموزان در روستاها زندگی می کنند برخی از آسیب‌ها به این خانواده ها وارد شده است به طور مثال، 20 هزار نفر از این افراد از بیماری سرطان در خانواده خود رنج می‌برند، اما در این بین افراد مستعد زیادی وجود دارند به طوری که در حال حاضر 600 نفر در مدارس تیزهوشان تحصیل می کنند و سال های گذشته دانش‌آموزان بسیاری رتبه های مختلفی در المپیاد و رتبه های یک و دو و سه رقمی در کنکور سراسری کسب کردند. هم‌چنین دانشجویان زیادی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا رتبه های عالی کسب کردند. به مدد کارهای خوبی که این خیرین و بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی انجام می دهند زمینه رشد و ارتقا این قشر از جامعه فراهم می‌شود.


امضاء تفاهم نامه میان "کمیته امداد امام خمینی"و "بنیاد قلم چی"

بیش از بسیاری از این دانش‌آموزان، امروزه از دانشگاه فارغ التحصیل شده اند و  وارد شغل های مختلفی از جمله پزشکی، دندان پزشکی و مهندسی شده‌اند و  بسیاری از این افراد به کمیته امداد خدمت می کنند و خود برخی حامی ایتام هستند.

این تفاهم‌نامه به صورت کلی بین بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی و کمیته امداد منعقد شد و به منظور اجرایی شدن این موضوع در سراسر ایران، امیدواریم با تنظیم تفاهم‌نامه‌هایی مشابه مابین دفاتر کمیته امداد دیگر شهرها با مسئولان نمایندگی‌های کانون در آن شهرها دانش‌آموزان از ابتدای سال از این خدمات بهره مند شوند.

تهیه و تنظیم

ناهید منجمی