ضرورت استفاده از شیر شتر

دبیر کمیته علمی غنی سازی مواد خوراکی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو، در خصوص اهمیت مصرف شیر شتر توضیحاتی ارائه داد.

ضرورت استفاده از  شیر شتر

به گزارش خبرگزاری مهر، مهندس عاطفه فولادی مقدم با تاکید بر قرار گرفتن شیر شتر و فرآورده های آن در سبد غذایی مردم، اظهار داشت: میزان سدیم، پتاسیم، روی ، آهن ، مس، نیاسین و ویتامین C شیر شتر، ۳ برابر بیشتر از شیر گاو است.

وی ضمن اینکه پروتئین موجود در شیر گاو را با شتر برابر ارزیابی نمود، گفت: میزان تیامین، ریبوفلاوین، فولیک اسید، ویتامین B۱۲، ویتامین B، ویتامین A، پانتوتنیک اسید، لیزین، تریپتوفان و میزان چربی اسیدهای چرب کوتاه زنجیر این مواد تشکیل دهنده شیر شتر نسبت به گاو کمتر است.

فولادی مقدم در ادامه با بیان اینکه در مابقی مواد تشکیل دهنده تفاوت معنی داری بین شیر شتر و گاو وجود ندارد، تصریح کرد: این شیر از نظر اسیدهای چرب غیراشباع که برای بدن مفید است غنی بوده و با توجه به شباهت زیادی که با شیر انسان دارد، از اهمیت تغذیه ای برخوردار است.

دبیر کمیته علمی غنی سازی مواد خوراکی، آشامیدنی سازمان غذا و دارو به صدور چند پروانه تولید شیر پاستوریزه شتر اشاره کرد و گفت: در صورتی که شیر شتر تولید صنعتی شود باید ویژگی محصول نهایی با معیارهای ملی مصوب و ضوابط جاری سازمان غذا و دارو مطابقت داشته باشد، ضمن اینکه مواد اولیه و بسته بندی نیز بایستی دارای پروانه ساخت یا مجوز ورود معتبر از همین سازمان داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: شیر شتر نیز همانند سایر محصولات لبنی باید دارای بسته بندی بوده و با نشان سازمان غذا و دارو و شماره پروانه بهداشتی عرضه شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب