راه‌اندازی دانشکده بین المللی دندان‌پزشکی دردانشگاه آزاد مشهد

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از موافقت اصولی با تاسیس دانشکده بین المللی دندانپزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد خبر داد .

راه‌اندازی دانشکده بین المللی دندان‌پزشکی دردانشگاه آزاد مشهد

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، دکتر سیدعلی ابطحی در حاشیه جلسه‌ای که با حضور دکتر ابراهیمی، مدیر کل امور بین‌الملل و واحدهای خارج از کشور دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر اشرف‌زاده، معاون آموزشی و دکتر ملک‌نژاد، معاون علوم پزشکی واحد مشهد، در بیمارستان آریا دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار شد، با بیان اینکه با موافقت وزارت بهداشت و دبیر حوزه دندانپزشکی موافقت اصولی دایر نمودن رشته دندانپزشکی بین‌الملل واحد مشهد صادر شده است، افزود: برای ایجاد این دانشکده مقدماتی لازم است که دراین جلسه به تفصیل در خصوص آن بحث و تبادل نظر صورت گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ شد .

وی اظهار کرد: خوشبختانه در راستای فعال نمودن مجتمع بین‌المللی گلبهار واحد مشهد نیز در آموزش دانشجویان حوزه علوم پزشکی تفاهمات خوبی صورت پذیرفت .

ابطحی با اشاره به نگرانی مسئولین از کمبود شهریه در حوزه علوم پزشکی دانشگاه خاطرنشان کرد: واحدهای پزشکی دانشگاه از سال گذشته به دلیل پایین بودن شهریه رشته‌های پزشکی با کسری اعتبار مواجه شده‌اند که امیدواریم بتوانیم در سال جدید وضعیت بهتری نسبت به گذشته فراهم کنیم .

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: بر اساس مصوبه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه موظف شده شهریه علوم پزشکی را 40 درصد کمتر از شهریه‌های پردیس بین‌الملل دانشگاه‌های دولتی دریافت نماید. در حال حاضر تعهدات لازم برای اجرای این مصوبه نیز وجود دارد .

ابطحی با اشاره به اینکه فعالیت‌های حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی همسو با الزامات وزارت بهداشت ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: تمام رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی دارای مجوز است و به منظور امتیازدهی و مشخص شدن جایگاه آن‌ها در ابتدا ارزیابی درونی و سپس ارزیابی بیرونی صورت گرفته و در این رابطه با وزارت بهداشت مشکلی نداریم .

وی با بیان اینکه کارشناسی پرستاری از رشته‌های مورد نیاز کشور است، تصریح کرد: امیدواریم با هماهنگی وزارت بهداشت علاوه بر رشته کارشناسی پرستاری در حیطه کارشناسی ارشد و دکتری نیز در شهرستان‌های واجد شرایط این رشته‌ها را راه‌اندازی کنیم .

ابطحی با بیان اینکه هدف ما در ایجاد این رشته‌ها کمک به تربیت نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز کشور است، گفت: براساس برنامه‌های وزارت بهداشت این امر موجب ارتقای سلامت کشور می‌شود .

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد از بازسازی بیمارستان‌های دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور خبر داد و افزود: این اقدام از سال گذشته آغاز شده و به خوبی در حال اجراست .

وی همچنین از فعالیت دفتر EDC و EDO در رشته‌های علوم پزشکی این دانشگاه خبر داد و خاطرنشان کرد: در راستای توسعه حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، علاوه بر آموزش پرسنل و توانمندسازی آن‌ها، در بیمارستان‌ها و دانشکده‌های دانشگاه به طور مرتب ممیزی درونی و بیرونی انجام می‌شود .

منبع :

همایش جمع بندی دیفرانسیل قسمت اول
چهارم ریاضی     دبیر : مهدی ملا رمضانی