نتایج نهایی کنکور 94 اعلام شد : در چه رشته ای قبول شدید؟

شما می‌توانید در قسمت نظرات رشته قبولی در کنکور 94 و رتبه‌ی خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

نتایج نهایی کنکور 94 اعلام شد : در چه رشته ای قبول شدید؟

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اعلام زمان نتیجه آزمون سراسری سال ۹۴ گفت: تعداد ۴۲۸ هزار و ۴۷۸ نفر در این دوره از آزمون پذیرفته شده اند.

وی افزود: از این تعداد، ۱۲۷ هزار و ۹۲۳ نفر در علوم ریاضی و فنی، ۱۵۵ هزار و ۷۸۴ در علوم تجربی، ۱۲۳ هزار و ۱۶۲ نفر در علوم انسانی، ۸ هزار و ۸۱۱ نفر در هنر و  ۱۲ هزار و ۷۹۸ نفر در گروه زبان های خارجی پذیرفته شده اند.

خدایی خاطرنشان کرد: از میان پذیرفته شدگان تعداد ۱۲۳ هزار و ۶ نفر در دوره روزانه، تعداد ۲۱ هزار و ۸۴۶ نفر در دوره شبانه، تعداد ۱۷۲ هزار و ۵۹۷ نفر در پیام نور، تعداد ۹۵ هزار و ۸۱۲ نفر در دانشگاه های غیرانتفاعی، تعداد ۳ هزار و ۴۸۷ نفر در تریبت معلم و تعداد ۱۱ هزار و ۷۳۰ نفر در دوره های مجازی، ویژه فرهنگیان و مناطق محروم پذیرفته شده اند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تعداد  ۸۷۸ هزار و ۷۰ نفر در آزمون سراسری سال ۹۴ ثبت نام کردند، از این تعداد ۵۷۴ هزار نفر انتخاب رشته کردند که در نهایت از بین انتخاب رشته کنندگان ۷۵ درصد قبول شدند.

وی افزود: ۵۲ درصد از قبول شدگان زن و ۴۸ درصد از قبول شدگان مرد هستند.

خدایی یادآور شد: تاریخ ثبت نام قبول شدگان در دانشگاه ها از ۲۲ تا ۲۵ شهریورماه خواهد بود. داوطلبان پس از اعلام نتایج به سایت دانشگاهی که قبول شده اند مراجعه کننده اگر تاریخی اعلام نشده بود می توانند در این روزها ثبت نام کنند.

شما می توانید در قسمت نظرات مطالب زیر  رشته قبولی  در کنکور  94  و رتبه ی خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.


داوطلبان کنکور تجربی  94 در چه رشته ای قبول شدید ؟

داوطلبان کنکور ریاضی 94 در چه رشته ای قبول شدید ؟

داوطلبان کنکور انسانی 94 در چه رشته ای قبول شدید ؟

داوطلبان کنکور هنر 94 در چه رشته ای قبول شدید ؟

داوطلبان کنکور زبان  94 در چه رشته ای قبول شدید ؟
آدرس ، تلفن و سایت دانشگاه ها


منبع :