پیروزی دشوار آلمان در خانه اسکاتلند

تیم ملی آلمان در دیداری جذاب و تماشایی، موفق شد با نتیجه 3-2 اسکاتلند را از پیش رو بردارد.

پیروزی دشوار آلمان در خانه اسکاتلند

به گزارش "ورزش سه"، شاگردان یواخیم لوو که در دیدار رفت هم به سختی اسکاتلند را شکست داده بودند، در دیدار امشب هم حسابی به زحمت افتادند اما در نهایت به سه امتیاز رسیدند.

در شروع مسابقه بازیکنان اسکاتلند سعی کردند آلمانی‌ها را در نیمه زمین خودشان محاصره کنند تا فرصت بازی‌سازی از آنها گرفته شود. با این حال آلمانی‌ها مالکیت توپ را در اختیار داشتند و با حوصله در جستجوی یافتن فضای خالی بودند. در همین حین و درحالی که تنها 18 دقیقه از شروع مسابقه گذشته بود، توماس مولر که توپ را از فاصله 25 متری به سمت دروازه حریف جلو می‌برد، موفق شد با یک شوت سرکش که در میانه راه به بازیکن حریف برخورد کرد، گل نخست را به نام ژرمن‌ها ثبت کند. 

بعد از این گل مولگرو در دو صحنه سعی کرد خطرناک ظاهر شود، اما تلاشش ثمری نداشت. دقیقه 27 داور مسابقه روی اشتباه مبتدیانه امره چان یک ضربه آزاد به نفع اسکاتلند اعلام کرد. ضربه دقیق مالونی مستقیم چارچوب دروازه آلمان را هدف گرفت، مانوئل نویر آن را موقتا مهار کرد اما توپ بعد از برخورد با متس هوملس وارد دروازه ژرمن‌ها شد.

تنها پنج دقیقه از این گل به خودی گذشته بود، که باز هم توماس مولر روی همکاری گوتزه و چان صاحب موقعیت شد و توانست آلمان را به گل دوم برساند. 

بعد از این گل بازیکنان اسکاتلند بر فشارشان افزودند و دو دقیقه پیش از پایان نیمه نخست، توسط جیمز مک‌آرتور و با یک شوت از پشت محوطه جریمه، کار را به تساوی کشاندند.

اما با شروع نیمه دوم ایلکای گوندوگان که در این مسابقه فعال و تاثیرگذار ظاهر شده بود، توپی که روی پاس مولر صاحب شده بود را به گوشه سمت راست دروازه کوبید تا نتیجه 3 بر 2 شود. 

در ادامه بازیکنان اسکاتلند حملات متعددی را ترتیب دادند ولی نمی‌توانستند از دیوار دفاعی شاگردان لوو عبور کنند و حتی موفق به خلق فرصت جدی و خطرناکی هم روی دروازه نویر نشدند تا این نتیجه تا پایان پابرجا بماند.

منبع :