افراد هم فرکانس یکدیگر را پیدا می‌کنند

ضرب‌المثل قدیمی «کند هم جنس با هم جنس پرواز» در چهره‌ی مدرن و امروزی خود سر زبان‌ها افتاده است.

افراد هم فرکانس یکدیگر را پیدا می‌کنند

دکتر امیر هوشنگ مهریار روانشناس در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اینکه افراد هم فرکانس یکدیگر را پیدا می‌کنند، افزود: افرادی که مشابه یکدیگرند به طرف هم جذب شده و با هم رابطه‌ی دوستی برقرار می‌کنند.

وی اظهار داشت: همه‌ی ما در زندگی روزمره با افراد زیادی برخورد می‌کنیم و کسانی که تا حد زیادی شبیه به ما هستند در اخلاق، رفتار و نگرش‌ها و... معاشرت با آن‌ها طبعاً برای ما مطبوع تر و خوشایندتر است و به طرف آن افراد جذب می‌شویم و سعی در برقراری ارتباط با آن‌ها داریم.

امیر هوشنگ مهریار در ادامه تصریح کرد: اینگونه جذب شدن‌ها و ارتباطات معمولا به دوستی‌های عمیق و روابط صمیمانه‌تر منجر می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: اینکه گفته می‌شود افراد هم فرکانس یکدیگر را جذب می‌کنند و با فرستادن امواج همدیگر را پیدا می کنند از لحاظ علمی پایه و اساسی ندارد و روانشناسی اعتقادی به این افراد ندارد. در واقع این اصطلاحات بر‌اساس تجربه‌های مردم که با توجه به رفتار یکدیگر داشته‌اند به وجود آمده که به صورت ظاهری تأیید شده و به شکل قانون و قرارداد در آمده است واین موضوع در اصل همان ضرب‌المثل «کند هم جنس با هم جنس پرواز» است.

منبع :

خرید کتاب