آغاز ارسال داده‌های فضاپیمای نیوهورایزنز به زمین

فضاپیمای نیوهورایزنز ناسا که در ماه ژوئیه از کنار پلوتو عبور کرد، از روز پنجم سپتامبر (14 شهریور) مخابره ده‌ها گیگابیت داده جمع‌آوری‌شده و ذخیره‌شده در سوابق دیجیتالی خود به زمین را آغاز کرده است.

آغاز ارسال داده‌های فضاپیمای نیوهورایزنز به زمین

به گزارش سرویس علمی ایسنا، این فرآیند به تازگی سرعت بیشتری گرفته و حدود یک سال طول می‌کشد تا فضاپیما تمامی داده‌های خود از پلوتو را به زمین مخابره کند؛ نیوهورایزنز فقط می‌تواند داده‌ها را با سرعت یک تا چهار کیلوبایت در ثانیه مخابره کند.

به گفته مقامات ناسا، حتی چنانچه سیگنال‌های رادیویی با سرعت نور حرکت کنند، حتی با سرعت نور نیز، سیگنال‌های رادیویی حاوی داده‌ها از نیوهورایزنز به بیش از 4.5 ساعت زمان برای پوشش‌دهی مسیر 4.8 میلیارد کیلومتری پلوتو تا زمین نیاز دارند. تصاویر و داده‌های نیوهورایزنز برای نخستین بار به دانشمندان در درک منشا و تکامل سیستم پلوتو کمک می‌کنند.

هنوز 95 درصد داده‌ها در بانک ذخیره‌ نیوهورایزنز هستند و این میزان داده، حاوی بهترین مجموعه تصاویر و طیف‌های با بهترین وضوح هستند.

تیم علمی به دنبال ادامه ارسال تصاویر خام از «تصویرگر شناسایی با طیف طولانی» (LORRI) واقع بر روی نیوهورایزنز است و این داده‌ها هر جمعه بر روی سایت http://pluto.jhuapl.edu/soc/Pluto-Encounter/index.php قرار می‌گیرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب