کاری که افراد موفق انجام می‌دهند اما اصلاً به شما نمی‌گویند

شاید شما هم درباره‌ی روال‌ها وعادت‌های خوابو کار عجیب انسان‌های فوق‌العاده موفق مطالبی خوانده باشید.

کاری که افراد موفق انجام می‌دهند اما اصلاً به شما نمی‌گویند

۱- افراد موفق روال‌های عجیب و منحصربه‌فردی را دنبال می‌کنند.

شاید شما هم درباره‌ی روال‌ها وعادت‌های خواب و کار عجیب انسان‌های فوق‌العاده موفق مطالبی خوانده باشید. در حالی که برخی از افراد موفق ایده‌های نوآورانه و تازه‌ی خود را هنگام خواب کشف می‌کنند برخی دیگر روند تولید و کشف ایده‌های خود را با امتناع ازخوابانجام می‌دهند. شاید عده‌ی کمی بدانند که به‌ندرت پیش می‌آمد که توماس ادیسون بیش‌تر از سه ساعت در روز بخوابد. آیا می‌دانستید بتهوون تولید و پرورش ایده‌های خود را در داخلحمامانجام می‌داد. برخی افراد ترجیح می‌دهند هنگام کار و انجام مسئولیت‌ها کاملاً تنها باشند.

۲- انسان‌های موفق همیشه مثبت هستند.

انسان‌های فوق‌العاده موفق پیوسته تلاش می‌کنند، بیش‌تر وقت خود را با افرادی که طرز فکر مثبتی دارند بگذرانند. آن‌ها هیچ وقتی برای هدر دادن با انسان‌هایی که همیشه بر روی چیزهای منفی تمرکز می‌کنند ندارند. علاوه بر این، هنگامی که شکست‌خورده‌ها زانوی غم بغل می‌گیرند و در مقابل موانع تسلیم می‌شوند، افراد موفق بر روی جنبه‌های مثبت هر موقعیت تمرکز می‌کنند و با همین تمرکز بر نکات مثبت زمینه‌یموفقیتخود را فراهم می‌کنند.

۳- افراد موفق خودشان را باور دارند.

همه‌ی ما رؤیاها و احساسات خاص و منحصربه‌فردی داریم. به هر حال وقتی این رؤیاها، آرزوها و احساسات در هم می‌شکنند، انسان‌های فوق‌العاده موفق از دیدگاه یک آغازکننده به امور نگاه می‌کنند و تمام این مشکلات را یک فرصت جدید می‌دانند. چنین دیدگاهی در بلندمدت برای همه‌ی ما مفید و سودمند خواهد بود.

۴- انسان‌های موفق پذیرای انتقادهای سازنده هستند.

افراد موفق برای پذیرفتن بازخوردهای صادقانه و انتقادهای سازنده‌ی دیگران، ذهن باز و پذیرایی دارند. آن‌ها به اینانتقادهانگاه مثبت و سازنده دارند و بر تقویت نقاط قوت و برطرف ساختن نقاط ضعفشان تمرکز می‌کنند.

۵- آن‌ها موفقیت خود را تجسم می‌کنند.

فرقی نمی‌کند هدف کوتاه‌مدت یا بلندمدت باشد، انسان‌های بسیار موفق همیشه موفقیت و پیروزی‌شان را حتی قبل از رسیدن به آن تجسم می‌کنند. آن‌ها پیوسته به خود یادآوری می‌کنند که دقیقاً باید به چه چیزی دست یابند.

۶- افراد موفق فروتن و نوع‌پرست هستند.

فروتنی و تواضع مطمئناً مهم‌ترین و خاص‌ترین نشانه‌ی انسان‌های بسیار موفق است. آن‌ها هرگز دستاوردها و موفقیت‌های‌شان را به رخ دیگران نمی‌کشند و همیشه طبق روال معمولی و همیشگی خود زندگی می‌کنند. افراد موفق برای بهبود زندگی چند فرد نیازمند همیشه در فعالیت‌های بشردوستانه نیز شرکت می‌کنند. آن‌ها معتقدند که چیزهای زیادی از جامعه به دست آورده‌اند و موفقیت خود را به نوعی مدیون جامعه هستند؛ به همین دلیل این انسان‌های بسیار موفق از این‌که در راه دست‌یابی به پیروزی و آباد کردن وطن موفقیت‌های خود را با جامعه به اشتراک بگذراند با آغوش باز استقبال می‌کنند.

۷- انسان‌های موفق همیشه از قلب و ندای درون خود پیروی می‌کنند.

افراد موفق بدون این‌که نگران نظرات و عقاید دیگران باشند، پایبند به اصول و باورهای خود هستند. آن‌ها هرگز سعی نمی‌کنند تبدیل به کسی شوند که دیگران از آن‌ها انتظار دارند و همیشه ندای درونی خود را دنبال می‌کنند. علاوه بر این، آن‌ها همیشه با مهربانی و نرمش با خودشان رفتار می‌کنند. چندین بارشکستمی‌خورند. هرگز از این‌که در وقت نیاز از دیگران کمک بخواهند خجالت‌زده نمی‌شوند. کاستی‌ها و نقاط ضعف خود را می‌پذیرند و رؤیاهای بزرگ و قابل ستایشی دارند! افراد موفق همیشه خودشان را به بیرون از منطقه‌ی آسایش‌شان می‌کشند و خارج از چهارچوب معمول فکر و عمل می‌کنند.