برای تسلط بر اشتباه، اشتباه خود را بشناسید

اشتباه کردن بخش لاینفک از مراحل یادگیری است و این مختص همه‌ی افراد است؛ اما دیدگاه شخص به اشتباه کردن مهم است.

اشتباه کردن بخش لاینفک از مراحل یادگیری است و این مختص همه‌ی افراد است؛ اما دیدگاه شخص به اشتباه کردن مهم است. در نگاه سطحی سرزنش و ناراحتی را به دنبال می‌آورد، اما در دیدگاه عمیق و منطقی شناخت اشتباه یعنی تبدیل یادگیری ناقص به کامل و تبدیل نقاط ضعف به نقاط قوت و ساختن نردبان موفقیت. تشخیص اشتباه اولین گام برای کم کردن اشتباه است. اشتباه معمولاً دو گونه است. اشتباه متداول همه‌ی دانش‌آموزان و اشتباه پرتکرار هر فرد.

در اشتباه فردی، دانش‌آموز زمینه‌ی علمی یعنی یادگیری ناقص در مطلب را دارد که با یادداشت‌برداری و نوشتن اشکالات تمرین‌های حل‌شده در خانه و آزمون در کتاب خودآموزی به آن‌ها تسلط می‌یابد و از تکرار دوباره‌ی آن به طور ناخوداگاه جلوگیری می‌کند.

در اشتباه عمومی کتابی تهیه شده است که شامل سؤالاتی است که بر اساس آمار 11 درصد از دانش‌آموزان به آن پاسخ نادرست داده‌اند. این کتاب حاوی سؤالات دام‌دار است و هشداری به دانش‌آموزان می‌دهد که مطالب مربوط را کامل‌تر و مفهومی‌تر و با دقت بیش‌تری مطالعه کنند تا در دام آموزشی برخی سؤالات گرفتار نشوند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب