علوم ششم را چگونه بخوانیم؟

همیشه سؤالات آزمون قبلی را مرور کنید. این کار باعث می‌شود اشتباهات شما تکرار نشود و میزان موفقیت‌تان افزایش یابد.

علوم ششم را چگونه بخوانیم؟

برای این‌که بتوانید در درس علوم درصد بالایی در آزمون‌ها کسب کنید باید با روش مطالعه‌ی آن آشنا باشید. درس علوم یکی از بااهمیت‌ترین درس‌های مقطع ششم است و با توجه به این‌که ضریب بالایی برای آن در نظر گرفته شده است، کسب درصد خوب در این درس کمک شایانی در افزایش ترازتان خواهد داشت.

وقتی معلم مشغول تدریس است به مطالبی که ارائه می‌دهد خوب توجه کنید. برای تمرین و تکرار بیش‌تر هم می‌توانید از دی‌وی‌دی آموزش مفهومی کمک بگیرید تا به طور کامل مبحث مورد نظر را فرا بگیرید.

هنگام مطالعه، قسمت‌هایی را که مهم هستند در دفتری یادداشت کنید تا بتوانید هنگام مرور مطالب از آن‌ها استفاده کنید. برای مرور و تمرین و تکرار بیش‌تر هم می‌توانید از فلش‌کارت استفاده کنید.

گاهی سؤالات از قسمت‌هایی طرح می‌شوند که معمولاً به آن قسمت‌ها توجه کافی نمی‌کنید؛ بنابراین تمام قسمت‌های درس علوم از جمله عکس‌ها، نمودارها و پاورقی‌ها را با دقت و توجه کافی بخوانید.

تمام تمرینات و آزمایشات این درس را با دقت انجام دهید. این کار باعث خواهد شد تا معنی و مفهوم مباحث را یاد بگیرید.

سعی کنید پس از مطالعه‌ی یک مبحث آن را به زبان خودتان بازگو کنید. این کار باعث خواهد شد تا به موضوع تسلط کافی داشته باشید.

تا مبحثی از درس را به طور کامل فرا نگرفته‌اید به سراغ حل تست نروید. برای تسلط بیش‌تر و آشنایی با تیپ سؤالات می‌توانید از کتاب اشتباهات متداول، کتاب آبی و کتاب بنفش درس علوم استفاده کنید.

همیشه سؤالات آزمون قبلی را مرور کنید. این کار باعث می‌شود اشتباهات شما تکرار نشود و میزان موفقیت‌تان افزایش یابد.