کتاب آبی را بهتر قدر بدانیم

کتاب آبی شامل 70 تا 80 درصد سؤالات کنکور سراسری است که 4 ویژگی کتاب آن را منحصربه‌فرد کرده و نیاز ضروری برای هر دانش‌آموز محسوب می‌شود.

کتاب آبی را بهتر قدر بدانیم

به طور معمول حدود 85 درصد سؤالات کنکور و امتحانات پایان ترم مشابه سال‌های گذشته است و برای هر فرد از دو گروه پایه و کنکوری لازم است بعد از تمرین مسائل تشریحی به مرحله‌ی تثبیت به کمک حل کردن مسئله‌های تستی برسد. چون درنهایت هر دو گروه در مسابقه‌ی کنکور شرکت خواهند کرد استفاده از یک منبع معتبر یعنی سؤالات کنکورهای گذشته الزامی است. کتاب آبی شامل 70 تا 80 درصد سؤالات کنکور سراسری است که 4 ویژگی کتاب آن را منحصربه‌فرد کرده و نیاز ضروری برای هر دانش‌آموز محسوب می‌شود.

1. مشخص کردن تعداد سؤالات و سهم هر فصل در کنکور و امتحانات پایانی و این‌که هر کس به ازای هر سؤال کنکور چند تست را تمرین خواهد کرد.

2. درخت دانش ابتدای هر فصل وجود دارد که مطالب هر فصل را درس به درس و فهرست‌وار همگام با کتاب درسی بیان می‌کند و شخص  قادر است میزان تسلط خود را در گام اول و گام‌های بعدی با رنگ‌بندی مشخص کند.

3. درس‌نامه‌ی هر فصل که ابتدای هر فصل گنجانده می‌شود شامل نکات اصلی و کلیدی و فرمول‌های هر فصل است که درحقیقت یک نوع یادآوری قبل از انجام تست است.

4. جواب‌های تشریحی عالی و راه‌حل‌های مختلف برای حل مسئله در آخر کتاب بیان شده است که هر کس با بررسی جواب تشریحی روش درست حل مسئله را به‌تنهایی خواهد آموخت.