جلسه معتمدان بورسیه بنیاد قلم چی برگزار شد- 15 شهریور 94

جلسه معتمدان بورسیه بنیاد قلم چی مقارن با دهمین سال وقف عام شدن بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی،در ساختمان بنیاد تشکیل شد.

جلسه معتمدان بورسیه بنیاد قلم چی برگزار شد- 15 شهریور 94


15 شهریور 94، مقارن با دهمین سال وقف عام شدن بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی، جلسه معتمدان بورسیه سراسر نمایندگی‌های کانون با حضور دکتر حافظی، رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، هیأت نظار بنیاد قلم چی و معتمدان فعال بورسیه از سراسر کشور در ساختمان بنیاد تشکیل شد.

معتمدان بورسیه افرادی هستند که با احساس مسئولیتی شایسته و به صورت کاملا داوطلبانه با بنیاد قلم چی همکاری کرده و دانش آموزان مستعد و سخت کوش را که دارای بضاعت مالی نیستند شناسایی کرده و جهت بورسیه شدن آن ها به بنیاد قلم چی معرفی می کنند.

بسیاری از معتمدان بورسیه بنیاد قلم چی جزو قشر فرهنگیان (عضو آموزش و پرورش شهرها، مدیران، دبیران و معلمان مدارس) بوده و تعدادی از آن ها نیز از همکاران کمیته امداد، سازمان بهزیستی، شوراهای اسلامی شهر و روستا و خیرین مدرسه ساز در سراسر کشور هستند.

...........................................................

در 15 شهریور 84 بنیاد علمی آموزشی قلم چی وقف عام شد بر گسترش دانش و آموزش. اهداف بنیاد بر حمایت آموزشی و مالی دانش‌آموزان واجد شرایط بورسیه، ساخت مدارس، کتابخانه و هر نوع اقدام فرهنگی در این راستا است. شرایط بورسیه‌ی دانش‌آموزان عبارتست از معدل بالای 17 و عدم بضاعت مالی و داشتن انگیزه برای پیشرفت درسی. بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی از سال 84 با 8000 دانش آموز بورسیه، بورسیه دانش آموزان را آغاز کرد و به مرور این افراد افزایش پیدا کرد و سال گذشته بیش از 60 هزار دانش‌آموز واجد شرایط را بورسیه کرد و در نهایت هدف گذاری امسال، بورسیه 100 هزار دانش آموز واجد شرایط است.

در سال جاری تا کنون، 41 هزار نفر دانش آموز بورسیه آزمون‌های کانون شده‌اند که این عدد در سال گذشته 21 هزار نفر بود.

 از بین بورسیه‌شدگان سال گذشته، 2194 نفر کمک هزینه‌ی تحصیلی نیز دریافت می کردند. از این میان، 14800 نفر روستایی بودند و 5718 نفر پدر یا مادرشان یا هردو فوت شده بودند. 7195 نفر تحت حمایت بهزیستی و 6188 نفر تحت حمایت کمیته امداد و موسسات خیریه بوده و 740 نفر نابینا و کم بینا بودند. از بین دانش‌آموزان نابینا و کم‌بینا کانون فرهنگی آموزش، 18 نفر موفق به کسب رتبه زیر 1000 در کنکور 94 شدند. در سازمان بهزیستی بالغ بر 7000 نفر از خدمات کانون استفاده رایگان می کنند و این خدمات بسیار تاثیرگذار بوده است.

طی این‌ سال‌ها 2 راه برای افزایش دانش آموزان بورسیه در نظر گرفته شد یک مورد این‌که به صورت گسترده در تمام شهرها بورسیه گسترش پیدا کرد و از معتمدان جهت معرفی دانش‌آموزان بورسیه کمک گرفته شد.

کانون فرهنگی آموزش، در 372 نمایندگی، 1086 معتمد در سراسر ایران دارد که 918 نفر معتمد فعال هستند. معتمد فعال کسی است که بیش از 5 دانش آموز بورسیه را معرفی کرده باشد. پراکندگی ثبت نامی استان‌ها به این صورت است که ابتدا خراسان رضوی، سپس استان تهران (اطراف تهران) و کرمان بیشترین معتمدان را دارند. با کمک طرح معتمدان، 18827 دانش‌آموز از طریق معتمدان معرفی شده‌اند. تعداد دانش آموزان بورسیه کانون فرهنگی آموزش، در سال جاری 41155 نفر بوده است که معتمدان 7760 نفر را جهت بورسیه معرفی کرده اند ( معادل 19 درصد).

ساخت مدارس و کتابخانه ها

تا کنون 32 مدرسه توسط بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی ساخته شده است. 5 مدرسه قبل از وقف و 27 مدرسه بعد از وقف و 11 مدرسه در دست احداث است و تاکنون 367 مدرسه در 85 شهر تجهیز و هوشمندسازی شده است.

برای ساخت مدارس و کتابخانه ها توسط بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی تا کنون 14 میلیارد تومان هزینه شده است. علاوه بر 32 مدرسه‌‌ی ساخته شده، امسال 30 مدرسه روستایی در استان کهگیلویه و بویراحمد در حال ساخت است. این مدارس به صورت پیش ساخته است و شامل 25 متر مربع فضای اموزشی می باشد. زمان احداث این مدارس روستایی 45 روزه بود و هزینه تمام شده این طرح حدود 660 میلیون تومان محاسبه شده است.

یکی از افدامات سال‌های اخیر بنیاد، حمایت از پروژه‌های دانشگاهی (دانشگاه های برتر تهران) است. تا کنون 127 پروژه و هر پروژه 4 تا 5 میلیون تومان حمایت شده اند. این پروژه‌ها طرح های زودبازده و کاربردی در صنعت هستند یا قابلیت چاپ مقاله بین المللی را دارند.

بورسیه دانشگاهی از دیگران اقدامات بنیاد است. طی این طرح، به 637 دانشجوی سال اول تا سوم دانشگاه که در دوران دانش‌آموزی خود، بورسیه بنیاد بودند، 100 هزار تومان کتاب از کتاب های مرجع درخواستی خود آن‌ها اهدا می‌شود. طرح جدیدی که از امسال آغاز شده است بورسیه دانشجویان برتر دانشگاه تهران به میزان 5 میلیارد تومان برای 5 سال (هر سال یک میلیارد تومان) برای 500 دانشجو است.

یکی از اقدامات موثر دیگر، ساخت کتابخانه های کلاسی مدارس بوشهر بوده است، به این صورت که در 200 مدرسه 200 کتابخانه کلاسی در استان بوشهر در دست احداث است که 100 کتابخانه روستایی تا کنون ساخته شده است.

کانون فرهنگی آموزش در کنکور 94، 15 رتبه یک رقمی بورسیه داشته است.

...........................................................

جلسه معتمدان بورسیه بنیاد قلم چی برگزار شد- 15 شهریور 94

در ادامه، دکتر حافظی رییس جامعه خیرین مدرسه ساز به سخنرانی پرداختند. بخشی از صحبت‌های ایشان در زیر آمده است:

10 سال از وقف کانون می گذرد و بورسیه‌ی‌ دانش‌آموزان در این مجموعه از 8000 نفر به هدف گذاری 100 هزار نفر ارتقا یافته است . فضیلت دانش بالاتر از عباداتی است که به جا بیاوریم و آموزش رکن اصلی ارتقا کشور است و کانون قلم چی نیز در همین راستا گام برمی‌دارد. عزم ملت ما بر این است که دانش دانش آموزان را تا جایی ادامه دهیم که دانش‌آموزان مستعد از تحصیل بازنمانند.


جلسه معتمدان بورسیه بنیاد قلم چی برگزار شد- 15 شهریور 94

...........................................................

صحبت‌های کاظم قلم‌چی بنیان‌گذار و واقف بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی در این روز خاطره انگیز در زیر آمده است:

امسال دهمین سال وقف عام شدن بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی است، تقریبا در نیمی از عمر کانون که براساس "آموزش برمبنای برنامه‌ریزی" راه‌اندازی شده است، بنیاد وقف بوده است. در قرن 21 ام که فردیت افراد بارزتر می شود و هرکسی باید با روش خودش بیاموزد "آموزش برمبنای برنامه‌ریزی" سبب موفقیت بسیاری از دانش‌آموزان می‌شود چرا بسیاری از افراد تنها نیاز به هدایت دارند.

از سال 72 که فعالیت‌های کانون فرهنگی آموزش آغاز شد در 12 سالگی کانون یعنی سال 84 بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی را وقف کردم. ساخت اولین مدرسه در جنوب تهران (مدرسه‌ی فدک) در سال 78 آغاز و در سال 79 به اتمام رسید. طی چندین سال معدل امتحان نهایی سوم این دانش آموزان از دانش‌آموزان تیزهوشان و نمونه دولتی پیشی گرفت و موجب تعجب بازرسان آموزش و پرورش قرار گرفت.

ایران به لحاظ کارآفرینی مقام ممتازی در منطقه دارد پروفسور رینولدز پدر کارآفرینی مدرن، در بازدیدی که از کانون داشت بیان می کرد بنیادهای زیادی را دیده ام ولی بنیادی را ندیده بودم که تمام عملیاتش وقف باشد. غالبا ارگان‌ها سودی را که از محصولی بدست می آورند خرج امور خیر می کنند ولی اینجا این‌گونه نیست.

 اولین شرط بورسیه‌ی دانش‌آموزان این است که مشکل مالی داشته باشند و شرط دوم داشتن معدل بالا است و شرط سوم داشتن انگیزه‌ برای پیشرفت تحصیلی است. عدم غیبت و حضور مستمر دانش آموزان در آزمون ها حاکی از پشتکار این دانش آموزان است. تک تک این دانش آموزان باید به درستی انتخاب شوند. یکی از مهمترین کارها فعالیت معتمدان است. این که کسی با ارتقای علمی دانش‌آموزان سبب موفقیت آن‌ها و گسترش علم و دانش شود بسیار ارزشمند است. ارزش تاثیر فکری معتمدان که افراد را درست و به جا انتخاب کنند و پیگیری آن ها به مراتب بیشتر از پولی است که صرف آن ها می شود.امسال بورسیه‌ی دانش‌آموزان افغانی و دانش‌آموزان عشایری نیز مورد توجه قرار گرفته است.

امیدواریم فعالیت معتمدان کانون، برای دیگران نیز الگو شود و تعداد این افراد و فعالیت‌های موثر آن‌ها افزایش یابد.

...........................................................

صحبت‌های حجت السلام حسنی نیا مدیر کل اداره بررسی اوقاف در زیر آمده است:


جلسه معتمدان بورسیه بنیاد قلم چی برگزار شد- 15 شهریور 94

آنچه سبب پیشرفت یک کشور می شود آموزش است و خلاء های جامعه با آموزش به راحتی رفع می شود. برتری جامعه بر فردیت همیشه بیشتر است .ممکن است برخی سرمایه های زیادی داشته باشند ولی جامعه سودی از آن ها نبرند ولی کار کانون این گونه نیست.

جاودانگی هرکاری هنر می خواهد و وقف سبب ماندگاری و تداوم این فعالیت‌ها می شود.

بنیاد قلم چی  با عدالت آموزشی رابطه بین امکانات و تلاش را که معکوس است را متعادل کرده است به این صورت که امروزه شاهد کسب رتبه‌های برتر توسط دانش آموزان مناطق محروم هستیم.

وقف محدود به زمان های گذشته نیست و بنیاد قلم چی  این ذهنیت را از بین برده‌اند که وقف فقط محدود به گذشته باشد.

جاودانگی همواره مشکل بوده و وقف این مشکل را رفع می کند چراکه در معنای وقف جاودانگی نهفته است. انسان ها به چند طریق می‌توانند جاویدان شوند: با فرزند صالحی که نام نیکی داشته باشد، علمی را که مردم سود ببرند و استفاده از اموال خود در مسیری الهی و فعالیت‌های بنیاد قلم‌چی طوری است که هم فرزندان صالح را جهت دهی می‌کند و هم سبب تولید علمی است که مردم را سودمند باشد. این بنیاد و کسی که در مسائل آموزشی حرفی برای گفتن دارد سبب افتخار است.

...........................................................

در ادامه خانم کوشش از معتمدان فعال کانون که تجربه‌ی کار با ناشنوایانرا داشته‌اند به نمایندگی از این دانش‌آموزان از خدمات بورسیه‌ی کانون تشکر کردند. صحبت‌های ایشان در زیر آمده است:

من زبان دنیای سکوت ناشنوایان هستم طی تفاهم‌نامه‌ای که بهزیستی با کانون تنظیم کرده است ناشنوایان از خدمات کانون بهره می‌برند و من تصمیم دارم از زبان ناشنوایان از شما تشکر کنم این دانش‌آموزان هرچند نتوانستند در عرف عام آنچه برترین است را کسب کنند و نتوانستند به برترها برسند اما به خودباوری رسیدند. من طی سال‌ها همراه این ناشنوایان و شاهد رشد آن‌ها بودم و از شما تشکر کنم که این فرصت را برای عدالت آموزشی به ناشنوایان دادید. امیدواریم طی سال‌های آینده، افتخاراتی هم کسب کنند.

کاظم قلم چی باز بر این نکته تاکید کردند که ارزش کاری که ایشان انجام می‌دهند بیش از پولی است که خرج این دانش‌آموزان می شود و بیان کردندتصمیم بر این است که شرایطی را نیز به جز نابینایان به ناشنوایان اختصاص داده شود. ایشانبا اشاره به تجلیل از نابینایانی که همه‌ساله از کانون رتبه های زیر 1000 کسب می کننددر جشن نخبگانبیان کردندکه نمی‌خواهد لزومااین دانش‌آموزان رتبه تک رقمی کسب کنند همین که بدرخشند کافی است و این‌که کسانی مشابه ایشان از ناشنوایان حمایت کنند عالی است. آغاز فعالیت‌هایی مشابه و تداوم آن از اهمیت بالایی برخوردار است. آن چه انسان ها را متمایز می کند شدت احساسات نیست تداوم احساسات والاست.

...........................................................

بازخورد معتمدان از فعالیت‌های بورسیه‌ی بنیاد در شهرشان:

- دانش‌آموزانی که پدر یا مادرشان سرطان دارند و می بینند می توانند بدون دغدغه مانند دیگران درس بخوانند و در آزمون ها شرکت کنند بسیار احساس رضایت دارند.

- معتمد باید حس خوشحالی مردم را همواره همراه خودش داشته باشد ما همگان که غالبا فرهنگی هم هستیم باید این فرصت را برای خدمت به دانش آموزان غنیمت بدانیم.

- باتوجه به این‌که معتمدان، پدران معنوی دانش آموزان بورسیه هستند از معتمدان خواسته می شود دانش‌آموزانی که جهت بورسیه معرفی می‌کنند واجد شرایط بورسیه باشند و پیگیری آن‌ها تا ثبت نام نهایی انجام شود و سپس پیگیر پیشرفت درسی دانش‌آموزان باشند.

در انتها به صورت استان محور، عکس‌های معتمدان بورسیه گرفته شد.

جلسه معتمدان بورسیه بنیاد قلم چی برگزار شد- 15 شهریور 94

استان آذربا يجان شرقي : ( بازرس بورسيه : صالحه  اخگري )

از راست به چپ : مقداد عليزاده ( آذر شهر ) ، اصغر شيري ( هشترود ) ، غلام حسين اشرفيان ( عجب شير ) ، مناف حبيبي ( عجب شير ) ، سيد حسن نقوي ( مراغه ) ، شاهپور جبرييلي ( مرند ) ، مناف كسايي ( تبريز ) ، علي اكبر نصرتي ( تبريز ) ، دكتر حافظي ، محمد ممي زاده ( سراب 2 ) ، موسي طهمورثي خامنه ( شبستر ) ، سلام الله محمود نژاد ( هشترود ) ، معراج پيري ( مرند )، علي اصغر ذوالفقار پور ( مرند ) ، حميد نيك جو ( عجب شير ) ، محمد رضا دلير بايرامي ( تبريز )

جلسه معتمدان بورسیه بنیاد قلم چی برگزار شد- 15 شهریور 94

استان آذر بايجان غربي : بازرس بورسيه ( صالحه  اخگري )

رديف بالا : فرهاد حبيبي ( شاهين دژ ) ، علي قاضيان ( تكاب ) ، امير آشب ( نقده ) ، اروج عليپور ( پلدشت ) ، محمد رضا پاسباني ( خوي ) ، محمد ايراندوست مكري ( مهاباد 2) ،  محمد علي داور ( خوي ) ئسليمان شاطريان ( مهاباد 1 )، احمد قربان زاده ( خوي )  ، سرمست چوپان نژاد ( مياندوآب ) ، كاظم شكوري ( خوي )

رديف پايين : علي اكبر نصرتي ، دكتر حافظي

جلسه معتمدان بورسیه بنیاد قلم چی برگزار شد- 15 شهریور 94

استان هاي اردبيل و زنجان :

رديف بالا : شيرين حكيمي اصل ( اردبيل ) ، حميده پيران ( خدابنده ) ، رحمت الله سپهري فرد (خدابنده )، دكتر امير قريشي ( زنجان ) ،  محمد رضا جلال زاده ( اردبيل ) ، علي محرابيان ( اردبيل )              

رديف پايين : آقاي علي اكبر نصرتي ، دكتر حافظي ، آقاي حسني نيا      

جلسه معتمدان بورسیه بنیاد قلم چی برگزار شد- 15 شهریور 94

ردیف اول از سمت راست: طبس(سیده قدسی نقوی زاده)،طبس(معصومه ایلخانی)،طبس(معصومه خوش نیت)،طبس(عفت بخشایی)، یزد(عباس گلستانی)،طبس(مجید پاکروح)، طبس(حامد پاکروح)،طبس(مجید حجی آقا)،طبس(علی اصغر شریفی)،طبس(مهدی محمدزده)،طبس(غلامرضا غلامی)،طبس(اسماعیل روشن)،طبس(علی اکبر حسینی مقدم)

ردیف دوم از سمت راست: آقای نصرتی(عضو هیات نظار بنیاد علمی _آموزشی قلم چی)،آقای دکتر حافظی(رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور)،آقای صالحی(مدیر عامل جامعه خیرین مدرسه ساز کشور)،اقای صالحی(مدیر عامل جامعه خیرین مدرسه ساز کشور)

جلسه معتمدان بورسیه بنیاد قلم چی برگزار شد- 15 شهریور 94

معتمدین استان خراسان:

ردیف بالا از راست به چپ:

مشهد دختر ( زهرا کوشش )  - مشهد دختر ( زهره رجبییون ) – قوچان ( فاطمه داود ) – مشهد پسر ( غلام حسین عابدی ) – خواف ( محمد زنگنه ) – قائن ( سید  حسین فقیه ) -  اسفراین ( علی جوان ) -  بیرجند ( محمدرضا ایمانی) -  بیرجند ( عباسعلی کرمانی )

ردیف  پایین از راست به چپ:

آقای علی اکبر نصرتی ( مسئول نمایندگی تبریز) – آقای محمدرضا حافظی ( رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ) – آقای محمدرضا جعفری ( رئیس مشارکتهای مردمی آموزش و پرورش ).

جلسه معتمدان بورسیه بنیاد قلم چی برگزار شد- 15 شهریور 94

معتمدین استان کرمان و سیستان و بلوچستان

ردیف بالا از راست به چپ:

زاهدان ( طاهره پازوکی ) -  بم ( عصمت شهنوازی ) – کرمان ( وجیهه صمدانی ) – زاهدان ( غلامرضا برازنده ) – سیب و سوران ( محمد رحیم بیجار زهی ) – سیب و سوران ( ابراهیم جهاندیده ) – سیب و سوران ( عبدالرشید جهاندیده ) – کرمان ( غلامرضا کوهستانی ) -  بافت ( اسماعیل باهری ) – بافت ( یوسف فرهادی راد ) – کهنوج ( محمود هاشمی )

ردیف پایین از راست به چپ :

اقای جعفر سادات ( رئیس داخلی بنیاد علمی آموزشی قلم چی ) – آقای  محمدرضا حافظی ( رئیس جامعه خیرین مدرسه سازکشور ) – اقای علی اکبر نصرتی ( مسئول نمایندگی تبریز).

جلسه معتمدان بورسیه بنیاد قلم چی برگزار شد- 15 شهریور 94

جلسه معتمدان بورسیه بنیاد قلم چی برگزار شد- 15 شهریور 94

ردیف بالا از سمت راست:چمستان(رمضان سلحشور)،رحیم اباد(سعید افروز)،بهشهر(حسین محمدی)،آمل(امراله نعمتی)،فریدونکنار(اسماعیل محمدی)،رودسر(محمد یوسفی)،بابل(ولی اله علیزاده حاجی)،بابل(محمد عموزاده)،سواد کوه(محمود قدمی)،بند پی شرقی(مجتبی احمدی)،چالوس و نوشهر(احسان اله تاری)

ردیف وسط از سمت راست:گرگان (عشرت رجبلی)،حویق(ناهیده نعمتی)،آزاد شهر(آزاده خاکساری)،قائم شهر(محبوبه  رضوانی آهنگر کلایی )،گلوگاه دختر(بلقیس عرفانی)،فریدونکنار(فاطمه راعی)،گلوگاه دختر(کلثوم ملک پور)،ساری(لیلا زارنجی )،ساری(محترم سرپرست)،رضوانشهر(لاله نوری)

ردیف پایین از سمت راست:آقای نصرتی‌(عضو هیئت نظار بنیاد علمی آموزشی قلم چی)،کریم رئیسی(عضو شورای معتمدان بورسیه بنیاد قلم چی)،دکتر حافظی(رئیس جامعه خیرین مدرسه سازکشور)،نقی رضایی(عضو شورای معتمدان بورسیه بنیاد قلم چی)،امید جعفری(مدیر واحد شهرستانهای بنیاد علمی آموزشی قلم چی)

جلسه معتمدان بورسیه بنیاد قلم چی برگزار شد- 15 شهریور 94

ردیف بالا از راست به چپ :مشیریه (نور الله جعفری) ، آبیک (سعید زعفری ) ، پاکدشت (فرید مقیمی مطلق ) ، ملایر (نقی رضایی ) ، اراک (علیرضا جابری ) ، ملایر  (توکل رحمتی نیا ) ، ملایر (حمید رضا تکلو ) ، رباط کریم (حسن جعفری ) ، دلیجان (علی ظهیری ) ، شهر ری (محمود مولایی ) ، ساوه ( حسین یاری ) ، هشتگرد (عبدالله علیزاده )

ردیف وسط از راست به چپ : تهران (فاطمه فرجی )، تهران (فرزانه اشراقی ) ، تهران (زهرا صدراعظم نوری ) ،تهران (فاطمه علی بخشی ) ، لواسان ( ملیحه فتاحی ) ، ساوه (منصوره امیری ) ، ملایر (ویدا سلیمی) ،اراک  ( خدیجه خورشید سوار )، رباط کریم ( زهرا آرزومند شایسته) ، شهر ری ( فرزانه سرمدی ) ، مشیریه (ساره قربانی )

ردیف پایین از راست به چپ : آقای نصرتی (عضو هیئت نظار بنیاد علمی آموزشی قلم چی ) ،آقای صیقلی ( عضو سازمان حمایت از خانواده های بی سرپرست وبد سرپرست ،  عضو انجمن ام اس ایران  )، آقای قربانی (مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان تهران ) ، دکتر حافظی (رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ) ، آقای خیر آبادی (رئیس سابق  آموزش و پرورش منطقه ی18  ) ، آقای رضوی (رئیس مجمع خیرین استان لرستان )

جلسه معتمدان بورسیه بنیاد قلم چی برگزار شد- 15 شهریور 94

ردیف اول از سمت راست: گراب(مرضیه آدینه وند)، اصفهان دختر (عفت فلاح)، ازنا (محمدرضا جودکی)،شاهین شهر(محمدتقی سنگ تراش)، لرستان (علی محمد رضوی)، نطنز(حسن طیبی)، نجف آباد(حسین فقهی)، شهرکرد (کریم رئیسی)، آران و بیدگل (امین منصوری).

ردیف دوم از سمت راست: آقای قربانی(مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز تهران)،آقای  دکتر حافظی(رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور)، آقای نصرتی(عضو هیات نظار بنیاد علمی _آموزشی قلم چی)،

جلسه معتمدان بورسیه بنیاد قلم چی برگزار شد- 15 شهریور 94

جلسه معتمدان بورسیه بنیاد قلم چی برگزار شد- 15 شهریور 94

ردیف بالا از سمت راست :جهرم (منصوره رحمانیان )، میناب ( طوبی توسلی)،‌لار( مهرنوش باقریان )،بندر دیلم ( غلامعلی آغاجری)، بندر کنگ و چارک ( علی اسفندی)، استهبان ( محمد زادسیرجان)، داراب ( مهدی هاشمی)، یاسوج (محمد دانشی نسب )، بهمئی(آریوبرزن حبیبی اصل)،میناب ( اصغر نظری)،عبدالرحمن پرتوی( بوشهر )،‌یاسوج ( منوچهر کاشفی)، ارسنجان ( محمد حسین شیرازی)، خرم بید ( ضیا زارع )،یاسوج ( علی سینایی)، اقلید ( رستم مولایی)، اقلید ( عزت الله ارجمند )

ردیف پایین از سمت راست :آقای نصرتی (عضو هیات نظار بنیاد علمی آموزشی قلم چی )، حجت الاسلام و المسلمین آقای بیگی نماینده مجلس شهرستان های میاندواب،‌تکاب و شاهین دژ)، دکتر محمدرضا حافظی ( رئیس جامعه ی خیرین مدرسه ساز کشور) ، آقای عیسی زاده ( نماینده مجلس شهرستان های میاندواب،‌تکاب و شاهین دژ)


به امید آن‌که هیچ دانش‌آموز باانگیزه و سخت‌کوشی به دلیل مشکل مالی از درس‌ خواندن و پیشرفت بازنماند.


تهیه و تنظیم

ناهید منجمی