رمز موفقیت در آزمون‌های برنامه‌ای

شرکت در آزمون‌های مختلف به طور هم‌زمان تنها باعث آشفتگی ذهن شما می‌شود؛ پس ذهنتان را شفاف کرده و بهترین برنامه را انتخاب کنید.

یکی از سؤالات متداول دانش‌آموزان این است که برای موفقیت در آزمون‌های برنامه‌ای کانون چه باید کرد. برای رسیدن به پاسخ این سؤال دانش‌آموزان راه‌های مختلف و متنوعی را آزمایش می‌کنند، غافل از این‌که موفقیت چیزی جز تکرار لجوجانه و پیوسته‌ی مجموعه‌ای از اصول ساده نیست؛ بنابراین اولین قدم برای پیروزی، شناسایی این اصول و اجرای مستمر آن‌هاست.

قدم اول: خود را تک‌برنامه‌ای کنید. برای این‌که ذهن خود را منسجم کرده و دچار سردرگمی، نگرانی و آشفتگی نشوید از یک برنامه پیروی کنید. شرکت در آزمون‌های مختلف به طور هم‌زمان تنها باعث آشفتگی ذهن شما می‌شود؛ پس ذهنتان را شفاف کرده و بهترین برنامه را انتخاب کنید. معیار انتخاب بهترین برنامه، انطباق با برنامه‌ی هماهنگ مدارس است.

قدم دوم: متعادل‌ترین نوع برنامه‌ریزی، برنامه‌ریزی میان‌مدت است. مزیت برنامه‌ریزی میان‌مدت این است که بازه‌ی‌ زمانی مناسب موجب آرامش ذهنی فرد می‌شود و دیدن نتیجه‌ی تلاش‌ها در بازه‌ی کوتاه‌تر اثر‌بخشی بیش‌تری خواهد داشت. مزیت آزمون‌های برنامه‌ای، دو هفته یک‌بار بودن آن نسبت به آزمون‌های یک‌ماهه است که فرد با مشاهده‌ی نتایج زحماتش در طول دو هفته می‌تواند اشکالات مطالعاتی خود را زودتر برطرف کند.

قدم سوم: مهم‌ترین اصل در اثربخشی آزمون‌های برنامه‌ای، پیوستگی و استمرار است و این یعنی غیبت ممنوع! آزمون‌های برنامه‌ای مانند پلکانی است که شما را به سمت هدفتان پیش می‌برد. وقتی غیبت می‌کنید مانند آن است که پله‌های این پلکان را می‌شکنید. پس از همین حالا با خود در مورد حضور پیوسته در آزمون‌ها اتمام حجت کنید. حتی اگر در یک آزمون به هر دلیلی به برنامه‌ی راهبردی نرسیدید نگران نباشید؛ ایستگاه‌های جبرانی در آزمون برنامه‌ای به شما این امکان را می‌دهد که خود را به برنامه برسانید.

قدم چهارم: آزمون دادن بدون ارزیابی مانند راه رفتن در تاریکی است. برای این‌که مسیر را برای آزمون بعدی‌تان مشخص کنید، آزمون را با دقت تحلیل کنید و با کتاب خودآموزی دوست باشید؛ کتابی که خودتان نویسنده‌ی آن هستید.

قدم پنجم: برای این‌که در آزمون‌ها هدفمند و مدیریت‌شده شرکت کنید هر هفته بعد از آزمون و دریافت کارنامه برای آزمون بعد با کمک والدین و پشتیبانتان هدف‌گذاری کنید. برای هدف‌گذاری بهتر، همراه والدینتان در جلسه‌ی مشاوره شرکت کنید و جدول هدف‌گذاری چندتا از ده‌تا را با توجه به توان خودتان بنویسید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب