در تکاپوی آمادگی برای یک شروع پرشتاب و باانگیزه

حتماً تصمیم دارید راز موفقیت دانش‌آموزان موفق و نمونه را از همین روزهای اول به کار بگیرید تا گام به گام در مسیر موفقیت قدم بردارید.

در تکاپوی آمادگی برای یک شروع پرشتاب و باانگیزه

حتماً تصمیم دارید راز موفقیت دانش‌آموزان موفق و نمونه را از همین روزهای اول به کار بگیرید تا گام به گام در مسیر موفقیت قدم بردارید.

خواندن درس هر روز در همان روز یعنی یک شروع خوب و بابرنامه برای کسب موفقیت‌های بزرگ. پس برای اجرای آن تصمیم بگیرید عزمتان را جذب کنید تا حتی یک روز و یک درس هم عقب نمانید.
امسال برای اجرای این هدف چه برنامه‌ای دارید؟ برای مرور درس هر روز و افزایش تسلط خود چه‌کار خواهید کرد؟ نظرتان در مورد ضبط کلاس با یک دوربین فیلم‌برداری و مرور آن بعدازظهر یا بلافاصله بعد از کلاس چیست؟ بله؛ کار سخت و زمان‌بری است! اما با مرور این فیلم می‌توانیم تمام موارد مطرح‌شده در کلاس را دوره کنیم و چندین بار فیلم را عقب و جلو کنیم و به تمام نکاتی که معلم به ما درس داده یا در کتاب زیر آن‌ها خط کشیدیم مسلط شویم اما حیف که کار سختی است. پس باید به فکر روش دیگری بود.

روش دیگر برای فیلم‌برداری از کلاس درس هم وجود دارد. روشی که خیلی ساده و بسیار بهتر از روش قبلی است. ما می‌توانیم تمام زمان کلاس با توجه به درس دادن معلم و یادداشت‌برداری از نکات، فیلم کامل کلاس را در ذهنمان ثبت کنیم. این یک روش خوب برای ثبت فیلم کامل کلاس درس است؛ اما برای ثبت کامل و ماندگاریاین فیلم چه‌کار باید کرد؟ چند لحظه تمرکز. باید در ذهن خود، کلاس درس را تصور کنیم؛ به طور مثال زنگ مطالعات امروز را مرور کنیم و هر کلمه یا جمله‌ای را که به ذهنمان آمد سریع یادداشت کنیم. ممکن است حالا که چند ساعت از کلاس درس گذشته هر چه فکر ‌کنیم قسمت‌هایی از توضیحات معلم و نکات درس امروز یادمان نیاید. حالا برویم به سراغ کتاب درسی و آن را باز کنیم. کلماتو جملات مهمی را که از فیلم ذهنمان یادداشت کردیم با نکات مهم کتاب و تیترهای اصلی مقایسه کنیم. کدام کلمات و جملات مهم را فراموش کرده‌ایم؟ آن‌ها رارنگ دیگری بنویسیم. ما با دقت به صحبت‌های معلم در کلاس درس و چند دقیقه وقت گذاشتن بعد از کلاس و مدرسه با بازیابی فیلم ذهنمان و مقایسه با نکاتی که در کتاب علامت زده‌ایم می‌توانیم تمام مطالب جدیدی را که همان روز یاد گرفته‌ایم در چند دقیقه مرور کنیم و به تسلط برسیم.