درخواست اتحادیه اروپا برای تقویت همکاری‌های آموزشی

اتحادیه اروپا تقویت همکاری‌ها در حوزه آموزشی و یادگیری تا سال 2020 میلادی را خواستار شد.

درخواست اتحادیه اروپا برای تقویت همکاری‌های آموزشی

به گزارش ایسنا، اتحادیه اروپا با تاکید بر لزوم تقویت همکاری‌ها در این حوزه خواستار آن شد تا "شمول اجتماعی" در مدارس سراسر اروپا ارتقا پیدا کند.

این گزارش که به همراه پیش‌نویش آن توسط کمیسیون اروپا و اعضای اتحادیه اروپا منتشر شده خواستار آن شده است که سیستم یادگیری و آموزشی اروپا به لحاظ اجتماعی کلی‌تر و فراگیرتر باشد.

همچنین در این گزارش بر تمرکز روی سیاست‌های دقیق‌تر آموزشی تاکید شده تا چالش‌های پیش‌روی جامعه اروپا بهتر مورد خطاب قرار گیرد. اولویت‌های جدید پرداخته شده در این گزارش شامل ارتقای مهارت‌های فرد و اشتغال و نیز ایجاد فضاهای آموزشی دیجیتال و نو می‌شود. همچنین به طور همزمان ارزش‌های بنیادی برابری، عدم تبعیض و نیز شهروندی فعال، توسعه داده شوند.

علاوه بر این در گزارش فوق پیشنهاد شده تا اولویت‌های جدیدی برای دوره‌ای پنج ساله، آغاز و جایگزین دوره‌های سه ساله پیشین شود تا تاثیرات بلندمدت‌تری به همراه داشته باشد.

جوانان اروپا با چالش‌های متداولی روبرو هستند که لازم است جهت رفع آنها، واکنش‌های مشترک صورت گیرد. تهدید افراط گرایی نشان می‌دهد که ضرورت دارد چشم‌انداز آموزشی در تمامی جوامع اروپایی بهبود پیدا کند. با کمک وزرای آموزشی این امکان فراهم می‌شود تا اقدامات مشترک به منظور کاهش موارد ترک تحصیل، مقابله با طرد شدن اجتماعی و حمایت از کلاس‌های درس متمایز به ثمر برسد.

به گزارش خبرگزاری شینهوا،‌ اشتغال جوانان، اولویت اصلی این کمیسیون است. کسب مهارت‌های مرتبط و با کیفیت بالا، بیش از پیدا کردن شغل ضرورت دارد. همکاری بهتر در عرصه آموزش و یادگیری به افزایش مهارت‌ها و سطوح رقابتی برای مقابله با ناهماهنگی‌های مهارتی کمک می‌کند.


منبع :