کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 7 پاسخ- 14 شهریور 94

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 7 پاسخ- 14 شهریور 94

یک سؤال، 7 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


مادرم اصرار دارد برنامه‌ی راهبردی هر آزمون را موبه‌مو برایش توضیح دهم!

پاسخ 1- اصرار مادر برای ارائه‌ی این توضیحات، موجب می‌شود برنامه را بادقت بخوانید و همه‌ی جزئیات آن را به خاطر بسپارید و دیگر برنامه‌ی راهبردی برنامه‌ی نصب‌شده روی دیوار نباشد بلکه برنامه‌ی ذهنی شما خواهد بود. تکرار برنامه در ذهن شما، به صورت ناخودآگاه موجب می‌شود تا به برنامه عادت کنید و با آن هماهنگ شوید و هر لحظه و هر جا بدانید کجای برنامه هستید و چه‌قدر راه تا اجرای کامل برنامه دارید.

مینا سلیمانی

پاسخ 2- آیا می‌دانید بهترین راه درک و فهم عمیق، آموزش و تدریس است؟ بسیاری از دبیران و معلمان اذعان دارند وقتی مطالب را آموزش می‌دهند خود به درک و فهم عمیق‌تری از آن موضوع می‌رسند. شما این توجه ویژه‌ی مادر گرامی خود را مغتنم شمارید تا ضمن این‌که خود به شناخت کاملی از برنامه‌ی راهبردی می‌رسید با گفت‌وگو و همراهی ایشان از آرامش روحی و روانی بیش‌تری نیز برخوردار شوید.

حسین پرهیزگار

پاسخ 3- خوش به حال شما که مادری علاقه‌مند دارید! برای توضیح دقیق برنامه‌ی راهبردی به مادرتان لازم است اول خودتان آن را دقیق فهمیده باشید و این موهبتی است که نصیب شما شده است. با تسلط به محتوای برنامه‌ی راهبردی و درک ویژگی‌های مهم آن بهتر آن را اجرا می‌کنید و با همراهی مادرتان موفق‌تر خواهید بود.

عطاءالله غبرایی

پاسخ 4- به تجربه دیده شده است پیگیری و توجه اولیا تأثیر بسیار مثبتی دارد. وقتی برنامه‌ی آزمون‌ها را برای مادرتان توضیح می‌دهید علاوه بر بهره‌ی همفکری با مادرتان، برنامه‌ی راهبردی برای شخصی‌سازی شفاف‌تر می‌شود و می‌توانید اجرایی کامل و دقیق از برنامه داشته باشید؛ ضمن آن‌که وقتی مادرتان در جریان امور شما باشد انگیزه و تلاش شما برای اجرای برنامه بیش‌تر خواهد شد.

ستاره تقی‌زاده

پاسخ 5- این کار به نفعتان است؛ زیرا با توضیح دادن به مادرتان نوعی مرور بر برنامه خواهید داشت، ضمن آن‌که این کار سبب همراهی مادرتان با شما خواهد شد و در ادامه‌ی مسیر می‌تواند به شما کمک کند.

سیدمحمد حسینی

پاسخ 6- زیاد از انجام دادن این کار اجتناب نورزید؛ چون هر چه به مسیر مطالعاتی خود تسلط بیش‌تری داشته باشید نتیجه‌ی بهتری از آزمون خواهید گرفت. هنگامی که شما موضوعی را به دیگران توضیح می‌دهید خودتان آن مطلب را بهتر متوجه می‌شوید و این‌که شما نسبت به مسیر مطالعاتی خودتان آگاهی داشته باشید نتیجه‌ی بهتری خواهید گرفت. این کار را با علاقه انجام دهید و این موضوع می‌تواند برای شما لذت‌بخش هم باشد؛ به این صورت که چک‌لیستی از برنامه‌ی مطالعاتی آزمون بعد داشته باشید و یک نسخه از آن را به مادرتان بدهید و کارهایی را که باید برای هر درس یا هر مبحث انجام دهید مشخص کنید. پس از اجرای هر مرحله در چک‌لیست خود علامت بزنید که آن را اجرا کرده‌اید و به مادرتان نیز بگویید. می‌توانید پس از هر آزمون نتیجه‌ی خودتان را در آن درس بنویسید و ساعت مطالعه‌تان را نیز یادداشت کنید و ارزیابی خوبی از خودتان داشته باشید.

ناهید منجمی

پاسخ 7- بهتر از این نمی‌‌شود در اجرای برنامه‌ی راهبردی موفق شد. از پشتیبان خود بخواهید منطق برنامه‌‌ی آزمون‌ها را در حضور اولیا برای‌تان شرح دهد. مطمئناً در طول سال اولیای شما با درک بیش‌تری نسبت به شرایط شما می‌توانند در فراهم کردن محیط مناسب و امکانات و نیز حمایت درسی و خانوادگی با شما همراه باشند. شک نکنید که هیچ کس به اندازه‌ی پدر و مادر نمی‌تواند در پیشبرد اهدافتان به شما انگیزه دهد. چه بهتر که این حمایت‌ها با آگاهی و شناخت بیش‌تر باشد.

بهادر جبلی