دونده گلستانی رکورد پرتاب نیزه ایران را جابجا کرد

'ایوب آرخی' دونده گلستانی در دومین مرحله از لیگ نوزدهم دو ومیدانی کشور موفق به شکستن رکورد ملی پرتاب نیزه ایران شد.

دونده گلستانی رکورد پرتاب نیزه ایران را جابجا کرد

به گزارش روز شنبه ایرنا از اداره کل ورزش و جوانان گلستان در مرحله دوم لیگ دوومیدانی ایوب آرخی از تیم نفت فلات قاره ایران موفق شد رکورد ملی پرتاب نیزه را جابجا کرده و با کسب رکورد 75.70 متر مقام قهرمانی این ماده را از آن خود کند و رکورد ملی را ارتقا دهد.

در این مسابقات که در شیراز برگزار شد، صادق خادمی از تیم پارس مهر فارس با رکود 68.04 متر در جایگاه دوم قرار گرفت و امید تاجی از شهرداری تبریز با 67.94 متر سوم شد.

مرحله دوم از رقابت های لیگ دو و میدانی در شرایطی در شیراز به پایان رسید که تیم نفت فلات قاره ایران همچنان صدر جدول رده بندی را دارد.

در مرحله دوم این مسابقات که با حضور بیش از 150 شرکت کننده از تیم های افضل توس، بتن شیب سنقر کرمانشاه، پارس مهر فارس، سبک سازان شرق، شهرداری تبریز، شهرداری سنندج، صنعت مس کرمان، طنین موجهای آبی، کاسپین قزوین، نفت فلات قاره ایران، نیروی هوایی و هتل ورزش خوزستان برگزار شد، تیم نفت فلات قاره ایران با 289 امتیاز صدرنشین است و تیم های شهرداری تبریز و سبک سازان شرق به ترتیب با 141 و 101 امتیاز در جایگاه های دوم و سوم قرار دارند.

تا پایان دومین مرحله از لیگ نوزدهم دو و میدانی یک رکورد ملی توسط ایوب آرخی و یک رکورد باشگاهی توسط کاوه موسوی شکسته شده است.

منبع :