برای رهایی از درد ناخن خون‌مرده چه کنیم؟

کارشناس جمعیت هلال‌احمر استان همدان گفت: سوراخ کردن ناخن با استفاده از وسایل استرلیزه بهترین روش برای رهایی از درد ناخن خون‌مرده است.

برای رهایی از درد ناخن خون‌مرده چه کنیم؟

کارشناس جمعیت هلال‌احمر استان همدان گفت: سوراخ کردن ناخن با استفاده از وسایل استرلیزه بهترین روش برای رهایی از درد ناخن خون‌مرده است.

"محمدرضا اعتصام"در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه همدان، اظهار کرد: گاهی بر اثر وارد شدن ضربه، زیر ناخن دچار خونریزی و به دنبال آن رنگ زیر ناخن تغییر رنگ داده و کبود می‌شود.

وی اضافه کرد: بعد از وقوع این اتفاقات زیر ناخن دچار التهاب می‌شود گاهی این التهابات و خونریزی‌ها بسیار دردناک و غیر قابل تحمل است.

اعتصام تصریح کرد: بهترین روش برای رهایی از درد زیر ناخن تخلیه خون زیر ناخن است که باید با استفاده از وسیله‌ای مانند گیره کاغذ خون زیر ناخن تخلیه شود.

وی ادامه داد: ابتدا گیره کاغذ را باید صاف کرد و بر روی شعله آن را حرارت داد و سپس بعد از داغ شدن بر روی ناخن گذاشت تا سوراخی ایجاد شود و به این ترتیب خون از زیر ناخن خارج شده همچنین هوای داخل ناخن که التهاب ایجاد کرده از زیر ناخن خارج می‌شود و به این ترتیب درد زیر ناخن از بین می‌رود.

اعتصام تاکید کرد: این روش باید با استفاده از وسایل استرلیزه انجام شود در غیر این صورت احتمال ایجاد عفونت را به دنبال خواهد داشت بنابراین بعد از ایجاد این سوراخ باید مراقبت‌های لازم از ناخن را انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: در صورتیکه این روش را بلافاصله بعد از وقوع حادثه انجام دهیم عملیات موفق‌تر خواهد بود و هرچه دیرتر برای خروج و تخلیه هماتوم (خون‌مردگی) اقدام شود احتمال موفقیت برای تخلیه خون کمتر می‌شود.

اعتصام تصریح کرد: بعد از انجام این امور باید از پمادهای تکسین دهنده درد استفاده کرد.

این کارشناس تاکید کرد: افراد در منزل نیز می‌توانند این امر را انجام دهند همچنین می‌توانند با مراجعه به متخصص پوست این امر با اطمینان خاطر انجام دهند که در این صورت از افتادن ناخن جلوگیری می‌شود.

منبع :