پارک‌های علم وفناوری ایران در ردیف برترین‌های منطقه

پارک‌های علم وفناوری ایران در ردیف برترین‌های منطقه به لحاظ حجم کار و نیز نوع عملکرد پارک‌ها ( کمی و کیفی) قرار داردگفت: آماده ورود شرکت‌های خارجی و فعالیت آنها در این پارک‌ها هستیم

پارک‌های علم وفناوری ایران در ردیف برترین‌های منطقه

دکتر وحید احمدی درنشست روسای پارک های علم و فناوری و وزیر علوم درجمع خبرنگاران در پاسخ به خبرنگارایرنا در مورد شرایط ورود شرکت های خارجی در پارک های علم و فناوری ایران افزود: کشور در ردیف اول و دوم قرار دارد و ترکیه نیز همین وضعیت را دارد ولی بقیه کشور ها فاصله بسیار دارند.

وی در توضیح بیشتر این مطلب گفت: خوشبختانه با فضای ایجاد شده و مذاکرات انجام شده ، اغلب کشورها و شرکت های خارجی آمادگی حضور درپارک های علم و فناوری ایران دارند و به همین منوال ایران نیز این آمادگی را دارد.

وی اظهارکرد: با سیاست کلان دولت، این آمادگی درزمینه فراهم کردن زمینه رفت وآمد و رفع مشکلات در این زمینه ونیز ارایه تسهیلات به شرکت های خارجی برای حضوردر پارک های علم و فناوری وجود دارد.

احمدی ابراز امیدواری کرد:با فضای ایجاد شده شاهد حضور شرکت های بزرگ بین المللی ومنطقه در پارک های علم و فناوری کشور باشیم. بازار منطقه ، بازاربسیار بزرگی است اکنون در ارمنستان، عراق ، آسیای میانه بازارخوبی برای محصولات ایرانی وجود دارد لذا برقراری ارتباط با شرکت های بزرگ، برای تداوم سرمایه گذاری ها و کسب فناوری از شرکت های بزرگ ضروری بوده و همچنین برای توسعه بازار محصولات شرکت های دانش بنیان با کشورهای همسایه باید مورد توجه باشد.

منبع :