تریلی سیارکانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان به هراستان می‌رود

تریلی سیار کانون برای نخستین بار به هر استان می‌رود تا با افرادی که این نهاد را نمی‌شناسند ارتباط گیرد.

تریلی سیارکانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان به هراستان می‌رود

به گزارش خبرنگار ایرنا «علیرضا حاجیان زاده» مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در نشست با مربیان و کارکنان ستادی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در آذربایجان غربی افزایش توزیع محصولات مراکز کانون در مدارس را از برنامه های این نهاد فرهنگی دانست.

وی ادامه داد: توسعه کتابخانه های سیار و تریلی های نمایشی در راستای آشنایی همه کودکان و نوجوانان با فعالیت های کانون در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به حضور کانون در مدارس اضافه کرد: اکنون 15 گروه حرفه ای تئاتر مدرسه ای با محور قرار دادن محتوای کتاب های درسی مشغول تمرین هستند که این طرح از اول مهرماه در تهران آغاز و در صورت موفقیت به کل کشور تعمیم داده می شود.

حاجیان زاده ادامه داد: نخستین هدف کانون، زیر پوشش بردن همه دانش آموزان، کودکان و نوجوانان ایرانی در کنار دیگر افراد است.

وی افزود: هدف دوم آشنایی خانواده ها، کودکان و نوجوانان با فعالیت های کانون در راستای ایجاد انگیزه برای جذب در کانون است.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تصریح کرد: برای رسیدن به این هدف باید اقداماتی مانند ساماندهی ارتباط آموزش و پرورش با کانون صورت بگیرد.

وی ادامه داد: بازدیدها و حضور گروهی دانش آموزان مدارس در مراکز کانون و اجرای عمومی نمایش، فیلم، سوگواره ها و جشنواره های محلی نیز از اقداماتی است که به وسیله آنها درصدد هستیم عموم مردم با فعالیت های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آشنا شوند.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان افزود: ما باید این نهاد فرهنگی را به مردم معرفی کنیم و افزون بر این باید سخاوتمندانه برنامه ریزی کنیم که فرصت بهره مندی برای بچه های ایران فراهم شود تا طعم شیرین فعالیت های کانون را بچشند.

منبع :

خرید کتاب