اهمیت خواب شبانه بر یادگیری

خوابیدن بخش مهمی از زندگی انسان است و ما برای حفظ و تقویت قدرت یادگیری و حافظه به میزان کافی خواب در شبانه‌روز نیازمندیم.

خوابیدن بخش مهمی از زندگی انسان است و ما برای حفظ و تقویت قدرت یادگیری و حافظه به میزان کافی خواب در شبانه‌روز نیازمندیم.

استراحت کافی و درنتیجه شاداب بودن دانش‌آموزان فراگیری بیش‌تری را در پی دارد. محققان دانشگاه zheno تأثیر خواب شبانه را بر عملکرد مغز 31 داوطلب امتحان کردند و به این نتیجه رسیدند که خواب کافی شبانه با تسهیل ارتباطات عصبی­- شیمیایی سلول‌های مغز به تقویت حافظه و قدرت یادگیری کمک می‌کند.

دکتر سوفی شوارتز سرپرست محققان این دانشگاه در این‌باره گفت: «نتیجه‌ی تحقیقات ما نشان داد یک دوره خواب پس از به دست آوردن یک تجربه‌ی جدید می‌تواند تأثیرات یادگیری را تسهیل کند.» او در ادامه گفت: «این بهبودی ناشی از تغییر در عملکرد مناطقی از مغز است که به یادگیری مربوط است.» البته بهترین وقت خواب چند ساعت قبل از نیمه‌شب است؛ زیرا از ساعت 9 شب تا نیمه‌شب آغاز ترشح هورمون ملاتونین است که نقشی اساسی در خواب دارد و باعث تنظیم ساعت داخلی بدن می‌شود.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب