الگوهایی مؤثر برای مطالعه‌ی اثربخش (9)

همیشه یک نکته‌ی مهم را در ذهن داشته باشید: «رهبران موفق، مطالعه‌کنندگان موفقی هستند.» برای تبدیل شدن به یک دانش‌آموز موفق نیز باید الگوی مستمر و موفقی برای مطالعه داشته باشید.

الگوهایی مؤثر برای مطالعه‌ی اثربخش (9)

همیشه یک نکته‌ی مهم را در ذهن داشته باشید: «رهبران موفق، مطالعه‌کنندگان موفقی هستند.» برای تبدیل شدن به یک دانش‌آموز موفق نیز باید الگوی مستمر و موفقی برای مطالعه داشته باشید. بسیاری از دانش‌آموزان موفق، عادت‌های مطالعاتی خوبشان را با دوستان خود به اشتراک می‌گذارند. برای تبدیل شدن به یک مطالعه‌کننده‌ی موفق لازم است با برخی از این عادت‌های مطالعاتیِ خوب آشنا شوید.


توجه به همکاری‌های آموزشی متقابل:

این عامل یک مثال بسیار کاربردی برای این جمله است که «دو ذهن هماهنگ، قوی‌تر از یک ذهن تنها عمل می‌کند.» شما می‌توانید در حل کردن مسائلی که بر اثر انجام مطالعه‌ی مؤثر به  توانایی حل آن رسیده‌اید، به دوستانتان کمک کنید. با این کار علاوه بر برطرف کردن نیاز آموزشی فردی دیگر، یادگیری شما نیز مراحل تکمیل خود را پشت سر خواهد گذاشت. آموزش به دیگران تلاش مهمی در جهت خودآموزی است. به‌علاوه، بحث و بررسی در مورد روش‌های مطالعه‌ی مؤثر دوستانتان باعث می‌شود این روش‌ها به روش‌های مطالعاتی شما منتقل شده و تأثیر این انتقال چیزی جز ارتقا نیست. نباید فراموش کرد که در ذهن اطرافیانتان گنج‌های ارزشمندی پنهان شده است. شروع کنید. شجاعت به دست آوردن این گنج‌ها را داشته باشید.آشنایی با مفهوم مشتق از ریاضی 3 دوازدهم تجربی
دوازدهم تجربي     دبیر : محمد جواد محسنی