ایران‌گردی 12 - دیدار با عطار و خیام در سفر به نیشابور

در این بخش با شما به سفر خواهیم. سفر به شهرها و روستاهای ایران. همراه ما باشید و سفرنامه‌های خود را هم برای ما بفرستید. azmoon.mag@gmail.com

ایران‌گردی 12 - دیدار با عطار و خیام در سفر به  نیشابور

در این بخش با شما به سفر خواهیم. سفر به شهرها و روستاهای ایران. همراه ما باشید و سفرنامه‌های خود را هم برای ما بفرستید. 

azmoon.mag@gmail.com


اگر قصد سفر به مشهد مقدس را داشتید در مسیر، با وقت گذاشتن 3 الی4 ساعت می‌توانید از حداقل جاذبه‌های دیدینی نیشابور مثل آرامگاه عطار و خیام دیدن کنید.

آرامگاه خیام بقعه‌ی بسیار زیبایی است که در قرن 11 هجری به صورت هشت‌گوش با ایوان‌های بلند و طاق‌نماهای دوطبقه‌ی مزین به کاشی‌های خشت هفت‌رنگ و گچ‌بری خاصی احداث شده که در وسط باغ بزرگ و سرسبزی قرار دارد و قدم زدن در باغ روح را تسکین می‌دهد.

آرامگاه  شیخ عطار نیشابوری، شاعر و عارف بزرگ ایران، در نزدیکی آرامگاه خیام با فاصله‌ی 5 دقیقه‌ای قرار دارد. در حیاط زیبای آرامگاه، مقبره‌ی استاد کمال‌‌الملک قرار دارد که آرامگاه هر دو با کاشی‌های آبی‌رنگ تزیین شده‌ است. در محوطه‌اش از نوشیدنی‌های گوارای گیاهی (مثل شربت خاک‌شیر و تخم‌شربتی که با عرقیات گیاهی متنوع ترکیب شده‌اند) میل کرده و از نمایشگاه زیبای فیروزه دیدن کنید.

ریواس نیشابور را می‌توانید به عنوان سوغات به دوستانتان هدیه دهید.

ایران‌گردی - نیشابور

ایران‌گردی - نیشابور

ایران‌گردی - نیشابور

ایران‌گردی - نیشابورمحبوبه نیك‌سرشت

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب