چگونه ساعات مطالعه‌ی خود را افزایش دهیم؟

اگر می‌خواهید ساعات مطالعه‌ی خود را افزایش دهید نکته‌ی مهم این است که نباید ساعات مطالعه‌ی خود را با دوستان و دیگران مقایسه کنید.

چگونه ساعات مطالعه‌ی خود را افزایش دهیم؟

اگر می‌خواهید ساعات مطالعه‌ی خود را افزایش دهید نکته‌ی مهم این است که نباید ساعات مطالعه‌ی خود را با دوستان و دیگران مقایسه کنید. به جای این کار سعی کنید از ساعات مطالعه‌ی خود به طور مطلوب و بهینه استفاده کنید. هم‌چنین تغییر هر رفتار و عملکردی نیاز به زمان دارد؛ پس برای افزایش ساعات مطالعه‌ی خود نباید عجله کنید و برای این کار باید قدم به قدم پیش بروید.

ابتدا با کمک دفتر برنامه‌ریزی به طور میانگین تخمین بزنید که در روز چه‌قدر مطالعه دارید و اگر تا کنون جزء افرادی بودید که دفتر برنامه‌ریزی را تکمیل نمی‌کردید باید از این به بعد آن را پر کنید تا شاهد پیشرفت و پسرفت خود در ساعات مطالعه‌ی خود باشید. این ساعات مطالعه اگر کم باشد مهم نیست بلکه مهم این است که شما عزمی مصمم و اراده‌ی محکم دارید و می‌خواهید ساعات مطالعه‌ی خود را افزایش دهید.

قدم بعدی این است که بر اساس توانایی‌های فردی خود و با یک روند منطقی به‌تدریج ساعات مطالعه‌ی خود را افزایش دهید اما باید توجه داشته باشید که نباید به یک‌باره این ساعات را افزایش دهید. مثلاً اگر قبلاً مطالعه‌‌تان  دو ساعت بود اگر به زور و اجبار بخواهید آن را به 6 ساعت برسانید به‌زودی خسته خواهید شد و چیز زیادی یاد نخواهید گرفت. مهم این است که در یک بازه‌ی زمانی معین، مطالعه‌ی مفید با بازده بالا داشته باشید. بهتر است در دو هفته‌ی اول تصمیم بگیرید که روزانه فقط نیم‌ساعت به ساعات مطالعه‌ی خود اضافه کنید. در صورت موفقیت می‌توانید در هفته‌های بعد این زمان را به یک ساعت برسانید.

این گونه خواهید توانست به‌تدریج ساعات مطالعه‌ی خود را افزایش داده و مطالعه‌ی مفید و فعال داشته باشید.

خرید کتاب