کلید سلامت کودکان

دانشمندان در تحقیقات خود دریافته اند که انجام فعالیت هایی مانند پیاده روی در میان زمان انجام کارهایی که به سکون نیاز دارند می‌تواند از بیماری هایی مانند چاقی و دیابت در کودکان جلوگیری کند.

کلید سلامت کودکان

به گزارش شفا آنلاین،امروزه نزدیک به 17 درصد از کودکان در سراسر جهان با بیماری هایی مانند چاقی دست و پنجه نرم می کنند. این کودکان به علت کاهش میزان فعالیت های جسمی خود با مشکلات بسیاری روبرو می شوند و در بسیاری از موارد حتی امراضی مانند دیابت نیز به سراغ آنها خواهد آمد.

این نوع از بیماری ها علاوه بر آسیب های جسمی و روحی که برای کودکان به همراه دارند، سالانه حجم بالایی از هزینه را نیز برای والدین به وجود می آورند. جالب است بدانید که در هر سال تنها میزان 14 میلیارد و 100 میلیون دلار هزینه داروهای مورد استفاده کودکان چاق و مبتلا به دیابت است.

حال دانشمندان در تحقیقات خود به راهکارهای مناسبی برای رفع این مشکلات دست پیدا کرده اند. در تحقیقات انجام شده مشخص شده است که انجام 3 دقیقه فعالیت هایی مانند پیاده روی در میان انجام فعالیت هایی که به ساکن بودن برای مدت طولانی نیاز دارد می تواند از بسیاری از این بیماری ها جلوگیری کند.

دانشمندان در تحقیقات خود گروهی از کودکان بین 7 تا 11 سال در نظر گرفته و به مطالعه وضعیت جسمی آنها پرداختند. در این پژوهش مشخص شد که هنگامی که این کودکان درگیر فعالیت هایی مانند تماشای تلویزیون می شوند، میزان انسولین و قند خون آنها با مقادیر موجود در زمان پیاده روی قابل مقایسه نخواهد بود.

به این ترتیب به نظر می رسد که در صورتی که کودکان را در میان انجام فعالیت هایی از این دست به حداقل سه دقیقه پیاده روی مجاب کرد، می توان سلامتی آنها را به خوبی تامین ساخت. شایان ذکر است که نتایج این تحقیقات در قالب یک مقاله علمی در ژورنال بین المللی پزشکی غدد و متابولیسم به چاپ رسیده و قابل دسترسی است.

منبع :

خرید کتاب