راه اندازی9 رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه فرهنگیان لرستان

سرپرست دانشگاه فرهنگیان لرستان گفت: درخواست صدور مجوز راه‎اندازی 9 رشته به سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان ارائه شده است.

راه اندازی9 رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه فرهنگیان لرستان

به گزارش ایسنا ، فروزان ادیب‎فر در جمع خبرنگاران، افزود: این دانشگاه در نظر دارد که در راستای ارتقاء توانمندی‎های علمی معلمین از بین فرهنگیان استان اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد کند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر درخواست صدور مجوز برای راه‎اندازی 9 رشته به سازمان مرکزی ارائه شده است که امیدواریم همه یا بخشی از آنها مورد موافقت قرار بگیرند.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان لرستان از انعقاد تفاهم‎نامه تبادل استاد بین این دانشگاه و دانشگاه لرستان خبر داد و اظهارکرد: این تفاهم‎نامه به منظور بهره‎گیری از اساتید دانشگاه لرستان در مقطع کارشناسی ارشد با مساعدت دکتر عزیزی رئیس دانشگاه لرستان با این دانشگاه منعقد شده است.

ادیب‎فر اضافه کرد: اعضای هیات علمی این دانشگاه محدود و انگشت‎شمار هستند به همین دلیل مجبور به استفاده از اساتید مدعو هستیم البته برای پرکردن این خلاء همواره جذب اساتید تراز اول اعم از دانشیاران و استادیاران دیگر دانشگاه‎های استان در اولویت دانشگاه فرهنگیان بوده است.

وی بیان کرد: جذب هیات علمی در این دانشگاه براساس پروسه جذب وزارت علوم اتفاق می‎افتد منتهی بنابر پیشنهاد ارائه شده توسط پردیس دانشگاه فرهنگیان لرستان به سازمان مرکزی بنا شده است که 6 نفر از فرهنگیان اداره کل آموزش و پرورش لرستان که دارای مدرک دکترا هستند به‎صورت مامور آموزشی جذب دانشگاه فرهنگیان شوند.

این مقام مسئول با اشاره به افزایش پنج رشته به ظرفیت دانشگاه فرهنگیان لرستان، گفت: در بهمن‎ماه سال‎جاری نیز دو رشته جدید تاریخ و جغرافیا به ظرفیت دانشگاه فرهنگیان استان افزوده می‎شود.

ادیب‎فر با اشاره به وجود بیش از 35 هزار جلد کتاب در کتابخانه پردیس دختران آیت الله کمالوند، افزود: این کتابخانه در حال مکانیزه شدن است.

منبع :