عرضه کتاب‌های برگزیده کانون پرورش فکری در نمایشگاه مسکو

کتاب‌های برگزیده و برنده جوایز بین المللی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بیست و هشتمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو در کشور روسیه عرضه می‌شود.

عرضه کتاب‌های برگزیده کانون پرورش فکری در نمایشگاه مسکو

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، بیش از 40 عنوان از کتاب های کانون که موفق به کسب جوایز بین المللی شده یا حق انتشار آن به کشورهای مختلف جهان واگذار شده و یا به زبان های دیگر ترجمه شده است در این نمایشگاه بین المللی عرضه می شود.

در این نمایشگاه که از 11 تا 15 شهریور در محل پارک ودن خواه شهر مسکو برپا می شود، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان یکی از ناشران برگزیده کتاب کودک ایران به همراه دیگر ناشران برگزیده حضور خواهد داشت. 

آخرین کاتالوگ معرفی کتاب های جدید کانون به زبان انگلیسی نیز به منظور معرفی به بازدیدکنندگان در این نمایشگاه توزیع می شود.

ایران در این دوره به عنوان میهمان ویژه در فضایی به مساحت 312 متر مربع که به صورت رایگان اختصاص پیدا کرده است به معرفی آثار فاخر نویسندگان و تصویرگران ایرانی می پردازد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، موسسه نمایشگاه های فرهنگی به نمایندگی از نشر ایران با شعار ایران، مهد فرهنگ و تمدن آثار موفق ناشران ایرانی را گردآوری کرده و به همراه دیگر برنامه های فرهنگی در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می دهد.

همچنین برگزاری روز ایران یکی از برنامه های تدارک دیده شده در بخش ایران در نمایشگاه کتاب مسکو است که 14 شهریور همراه با برنامه های متنوع فرهنگی و هنری برگزار می شود.

سخنرانی سفیر ایران در روسیه، شعرخوانی، سخنرانی کوتاه نویسندگان مطرح کشور، رونمایی کتاب و تقدیر از ایران شناسان روسی از جمله برنامه های این روز است.

منبع :