کسب 75 درصد رتبه‌های تک رقمی کنکور 94 توسط دانش‌آموزان سمپاد

سال 94 یکی از سال‌های پرافتخار برای این مرکز بود زیرا 75 درصد رتبه‌های اول تا دهم کنکور سراسری، معادل 28 نفر از 36 نفر برتر کنکور از دانش‌آموزان مدارس سمپاد بودند.

کسب 75 درصد رتبه‌های تک رقمی کنکور 94 توسط دانش‌آموزان سمپاد

معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان گفت: سال 94 یکی از سال‌های پرافتخار برای این مرکز بود زیرا 75 درصد رتبه‌های اول تا دهم کنکور سراسری، معادل 28 نفر از 36 نفر برتر کنکور از دانش‌آموزان مدارس سمپاد بودند.

‌به گزارش خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کردستان، نستوه، در آئین افتتاحیه کنگره قرآنی دانش‌آموزان پسر مدارس استعدادهای درخشان سراسر کشور که در سنندج در حال برگزاری است، اظهار کرد: بیش از 400 دانش آموز دختر و پسر در مرحله کشوری کنگره قرآنی مدارس استعدادهای درخشان حضور دارند.

وی اظهار کرد: در این مرحله 200 دانش‌آموز پسر و 205 دانش‌آموز دختر به کنگره نهایی قرآن کریم راه یافته‌اند.

نستوه، حضور دانش‌آموزان برگزیده کنگره قرآنی از میان 11 هزار دانش‌آموز مدارس استعدادهای درخشان سراسر کشور را نشان دهنده شایستگی آنان دانست و عنوان کرد: در مرحله استانی کنگره قرآن 8300 نفر شرکت کردند که از بین این افراد2600 نفر برگزیده به مرحله منطقه‌ای و در نهایت 405 نفر نیز به مرحله کشوری کنگره راه پیدا کردند.

وی با بیان اینکه پنج عامل ایمان،‌ تفکر، اخلاق، علم و عمل شکل‌دهنده جامع زندگی انسان است، بیان کرد: هسته مرکزی این عناصر تفکر است و در طراحی برنامه‌های درسی این پنج عامل در نظر گرفته شده است.

معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان در ادامه به برنامه‌های پرورشی و قرآنی مدارس سمپاد نیز اشاره کرد و افزود: بعضی از این فعالیت‌ها مانند کنگره قرآن کریم رقابتی است و تعدادی نیز مانند طرح فراگیر آموزش قرآن کریم که در دوره اول و دوم متوسطه اجرا می‌شود به صورت غیر رقابتی در سطح مدارس استعدادهای درخشان سراسر کشور پیگیری می‌شود.

معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان در بخش پایانی سخنان خود به موفقیت‌های دانش‌آموزان مدارس استعدادهای درخشان در سال تحصیلی 94-93 اشاره و بیان کرد:‌ سال 94 یکی از سال‌های پرافتخار برای این مرکز بوده چرا که 75 درصد رتبه‌های اول تا دهم کنکور سراسری، معادل 28 نفر از 36 نفر برتر کنکور از دانش‌آموزان مدارس سمپاد بودند که این مهم نشان‌دهنده کیفیت آموزش و بهبود روند امور است.

یادآور می‌شود؛ در ادامه برنامه‌های کنگره قرآنی، محفل انس با قرآن شب گذشته با حضور دانش‌آموزان شرکت کننده، در حسینیه سنندج برگزار و تعدادی از دانش‌آموزان و قاریان به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید پرداختند.

منبع :