«جامعه خیّرین مدرسه‌ساز ایران» در یونسکو ثبت جهانی می‌شود

مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به وجود ۲۴ هزار خیّر مدرسه ساز در ایران، گفت: در تلاش هستیم تا «جامعه خیّرین مدرسه ساز» را در یونسکو ثبت جهانی کنیم.

«جامعه خیّرین مدرسه‌ساز ایران» در یونسکو ثبت جهانی می‌شود

محمدرضا جعفری، مدیر کل مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس و در پاسخ به این پرسش که «آیا قرار است تا خیّرین مدرسه ساز در یونسکو ثبت جهانی شود؟»، اظهار داشت: بله، این موضوع از مدتها پیش مطرح بوده است.

وی افزود: در تلاش هستیم تا کلیات این طرح را برای نوسازی مدارس کشورمان در سازمان یونسکو به ثبت برسانیم.

جعفری به تعداد خیرین مدرسه ساز در کشورمان اشاره و خاطرنشان کرد: اکنون 24 هزار خیّر مدرسه ساز به صورت فعال در کار مدرسه سازی مشارکت دارند اما بر اساس آمار جامعه خیّرین مدرسه ساز و با احتساب خیرین، خانواده‌های آنها، دانش‌آموزان و دیگر افرادی که در این موضوع مشارکت دارند حدود 600 هزار خیّر مدرسه‌ساز در کشور وجود دارد.

مدیر کل مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به همایش مدارس ایمن به میزبانی جمهوری اسلامی ایران و با حضور وزرای آموزش و پرورش دیگر کشورها، گفت: در این همایش که مهر ماه در ایران برگزار خواهد شد، مجمع خیّرین مدرسه‌ساز به جهان معرفی خواهد شد.

وی افزود: موضوع ساخت مدرسه توسط خیّرین مدرسه‌ساز در دیگر کشورها به شکلی که در ایران انجام می‌شود، وجود ندارد و در تلاش هستیم تا با ثبت «خیّرین مدرسه ساز» این موضوع را به دنیا معرفی کنیم.

منبع :

خرید کتاب