سومین طلا برای اوسین بولت

تیم دوی 4 در 100 متر جاماییکا به مقام قهرمانی مسابقات جهانی در چین دست یافت.

به گزارش "ورزش سه" از تسنیم، در فینال دوی 4 در 100 متر مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان در چین عصر امروز هشت کشور جاماییکا، آمریکا، چین، کانادا، آلمان، فرانسه، آنتیگوآ و بریتانیا با یکدیگر رقابت کردند که در پایان تیم جاماییکا متشکل از اوسین بولت، آسافا پاول، نستا کارتر و نیکل آشمیده با رکورد 37:36 ثانیه زودتر از سایر تیم‌ها از خط پایان عبور کرد و مدال طلا را به خود اختصاص داد.

پس از جاماییکا، تیم چین با 38:01 ثانیه دوم شد و کانادا با 38:13 ثانیه به مقام سومی دست یافت.

این سومین مدال طلایی بود که بولت در رقابت های این دوره به دست آورد. او در 100 متر و 200 متر نیز موفق به کسب عنوان قهرمانی شده بود.

نکته مهم در رقابت امروز مردود شدن رکورد ثبت شده توسط تیم آمریکا بود. نماینده آمریکا پس از جاماییکا از خط پایان عبور کرد و اعضای این تیم به گمان اینکه مدال نقره را کسب کرده‌اند، جشن شادی گرفتند اما مشخص شد که نفر سوم این تیم خارج از محدوده قانونی چوب را دریافت کرده و به همین دلیل نیز رکورد تیم آمریکا ثبت نشد و این تیم از دستیابی به مدال ناکام ماند.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب