2نقره و 2برنز،دستاورد آزادکاران‌نوجوانان در روز اول

دو مدال نقره و دو مدال برنز حاصل کار نمایندگان کشتی آزاد ایران در روز نخست رقابت‌های قهرمانی جهان بود.

2نقره و 2برنز،دستاورد آزادکاران‌نوجوانان در روز اول

به گزارش "ورزش سه" از ایسنا، در ادامه رقابت‌های پنج وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان جهان که در شهر سارایوو کشور بوسنی در جریان است، نمایندگان اوزان ۴۲ و۵۰ کیلوگرم ایران با شکست مقابل حریفان خود در دیدار فینال از رسیدن به مدال طلا بازماندند و به گردن‌آویز نقره بسنده کردند.

در وزن 42 کیلوگرم امیرمحمد یزدانی در دیدار فینال مقابل ایوان اکونشینی از روسیه رفت و در پایان با نتیجه 8 بر صفر بازنده شد و به مدال نقره جهان رسید.

یزدانی در جریان رقابت‌های روز شنبه در دور اول با اسلام ایل خانوف از ازبکستان رودر رو شد که در پایان موفق شد با نتیجه‌ هفت بر صفر به برتری برسد.

وی سپس در مرحله یک‌چهارم نهایی دوگان کارا از ترکیه را 11 بر 9 شکست داد.

او همچنین در مرحله نیمه نهایی مقابل ایرلاسبک نوراخم از قرقیزستان قرار گرفت و با نتیجه 7 بر 7 به برتری رسید.

همچنین در وزن 50 کیلوگرم عرفان آیینی در دیدار نهایی مقابل آنیل از هند با نتیجه ۱۰ بر ۶ شکست خورد و از رسیدن به مدال طلا بازماند.

آیینی در این رقابت‌ها ابتدا با مارینوف از بلغارستان روبه‌رو شد و حریف خود را 10 بر صفر از پیش‌ رو برداشت.

وی سپس در مرحله یک‌هشتم نهایی موفق شد جان میهالی از رومانی را با نتیجه 19 بر 11شکست دهد.

وی سپس در مرحله بعد مقابل حریف خود از قرقیزستان به برتری رسید و در مرحله نیمه‌نهایی نیز پیتر کنستانتینو از روسیه را 14 بر 11 شکست داد.

دیگر نماینده ایران در روز نخست رقابت‌های قهرمانی جهان امیر حسین کاووسی بود که در دیدار رده‌بندی وزن ۵۸ کیلوگرم و برای کسب مدال برنز به مصاف کونور منیس از کانادا رفت و با حساب ۱۲ بر ۸ به برتری رسید و گردن‌آویز برنز را از آن خود کرد.

کاووسی در این رقابت‌ها و در دور اول با آلکو لومیدزه از گرجستان روبه‌رو شد و با حساب پنج بر صفر به برتری رسید.

وی سپس در مرحله یک‌هشتم نهایی مینیر رژپی از مقدونیه را 10 بر صفر شکست داد و در ادامه مقابل توگلا توموراز مغولستان 7 بر 6 به برتری رسید و راهی نیمه‌نهایی شد.

وی در مرحله ماقبل فینال به مصاف حریف ژاپنی رفت و در پایان نتیجه را با حساب 10 بر 8 واگذار کرد و راهی دیدار رده‌بندی شد تا برای کسب مدال برنز تلاش کند.

دیگر نماینده ایران مجتبی اصغری در وزن 69 کیلوگرم برای کسب مدال برنز به مصاف ژولاکیدزه از گرجستان رفت و در پایان با حساب ۸ بر ۶ به برتری رسید و مدال برنز را از آن خود کرد.

وی در جریان رقابت‌های این وزن ابتدا در دور اول استراحت کرد، سپس جولیان جفرد از آلمان را شش بر صفر از پیش‌ رو برداشت.

وی سپس در مرحله یک‌چهارم نهایی آناتولی کورول از اوکراین را 11 بر صفر برد و به نیمه‌نهایی رسید.

او برای رسیدن به فینال به دیدار اسماعیل عبدالله‌یف از آذربایجان رفت و در پایان با حساب 8 بر 6 باخت و راهی دیدار رده‌بندی شد.

آخرین نماینده ایران در روز نخست این رقابت‌ها میثم عبدی در وزن ۸۵ کیلوگرم بود که در دور اول استراحت کرد و در دور بعد مقابل نایل سیار از ترکیه 12 بر 2 شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

رقابت‌های پنج وزن دوم روز یکشنبه برگزار می‌شود.

منبع :