85 درصد جانوران کشور را حشرات تشکیل می‌دهند

رییس انجمن حشره شناسی ایران گفت: ایران دارای تنوع آب و هوایی بسیار بالا و به تبع آن تنوع زیستی بسیار غنی است که 85 درصد جانوران موجود در این تنوع زیستی را حشرات تشکیل می‌دهند.

85 درصد جانوران کشور را حشرات تشکیل می‌دهند

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، عزیز خرازی پاکدل روز شنبه در نخستین کنگره بین المللی حشره شناسی ایران افزود: یک میلیون و 32 هزار گونه حشره در دنیا وجود دارد که از نظر تعداد، زاد و ولد برخی از گونه ها تصاعدی است از این رو حجم بسیار زیادی را به خود اختصاص می دهند.

وی تاکید کرد: زاد و ولد برخی از حشرات اعجاب انگیز است و برخی از آنها نیز در تمام طبیعت و هر محیط زنده ای زیست می کنند.

رییس کنگره بین المللی حشره شناسی ایران افزود: حشرات در تمام طبیعت به جز دریاها وجود دارند زیرا تحمل آب شور را ندارند.

خرازی پاکدل ادامه داد: از این رو حشرات در بخش کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست، بهداشت، دامپزشکی و صنعت وجود دارند از این رو مطالعه و توجه به آنها از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی تاکید کرد: بیشتر حشرات مفید و سودآور هستند و در بسیاری مواقع حضورشان الزامی است اگر این حشرات در باغات وجود نداشته باشند قطعات محصولی هم نخواهیم داشت.

وی به حشرات گیاهخوار به عنوان آفت در برخی باغات و مزارع اشاره کرد و گفت: تراکم جمعیتی بالای حشرات گیاهخوار موجب ضرر و زیان به محصولات می شود که باید با یک راهبرد فراگیر و علمی در تمام زمینه های کشاورزی هم تنوع زیستی را حفظ کنیم و هم تولیدات را افزایش دهیم.

خرازی پاکدل اظهار کرد: اگر نحوه برخورد و زیستن با حشرات را ندانیم آنها در قالب آفات ظاهر می شوند و به مرور در برابر سموم شیمیایی مسلح خواهند شد بنابراین کنترل آفات باید با مدیریت صحیح انجام شود.

رییس انجمن حشره شناسی ایران تاکید کرد: فراهم شدن زمینه های همکاری سازمان های مربوطه از نظر تحقیقات، آموزش و اجرا از ارکان مهم مقابله با آفات و نحوه برخورد با حشرات است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب