کشف کوچکترین قورباغه و زبان درازترین خفاش

محققان از کشف قورباغه‌ای کوچک و خفاشی با زبان دراز عجیب در بولیوی خبر دادند.

کشف کوچکترین قورباغه و زبان درازترین خفاش

محققان از کشف قورباغه‌ای کوچک و خفاشی با زبان دراز عجیب در بولیوی خبر دادند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، محققان در بولیوی، از کشف قورباغه سارق با چشم گرد مهره‌ای و دور طلایی و همچنین خفاشی با زبان دراز رکوردشکن خبر دادند.

حیات‌وحش پارک ملی Madidi بولیوی، از لحاظ تنوع زیستی بسیار غنی است. قورباغه تازه کشف‌شده با پوستی نرم و صاف و رنگ خاکی که قورباغه سربزرگ هم نامیده می‌شود، در این پارک شناسایی شده است. این قورباغه به راحتی در کف دست می‌نشیند، از انسان نمی‌ترسد و از گونه‌های جدیدی است که نیاز به بررسی و تحقیق دارد.

جیمز آپاریکیو، متخصص خزنده‌شناسی در مجموعه جانوری بولیوی اظهار کرد: به محض دیدن ران‌های نارنجی قورباغه دریافتیم که این قورباغه گونه‌ای جدید است که تاکنون مورد بررسی قرار نگرفته است.

وی افزود: قورباغه سارق اندازه‌ای متوسط دارد و در آند و آمازون زندگی کرده و تاکنون 23 گونه از آن شناخته شده است. اندازه این قورباغه بین دو تا چهار سانتیمتر است.

روبرت والاس نیز عنوان کرد: امریکای جنوبی برای کشف گونه‌های جدید بسیار مناسب است و تنوع زیستی زیادی در آن مشاهده می‌شود.

محققان در این بررسی 60 گونه جانور را شناسایی کرده‌اند که از جمله این حیوانات، قورباغه گلادیاتوری، مارمولک عینکی و سه گونه گربه ماهی مرمری است.

پیش از این نام خفاش (Anoura fistulata) شنیده شده بود، اما محققان در این بررسی این خفاش را کشف کردند که طولانی‌ترین زبان در میان پستانداران را از آن خود کرده است، زبان این خفاش طولی به اندازه 8.5 سانتیمتر دارد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب