ارزیابی و تحلیل آزمون 6 شهریور چهارم انسانی

سومین آزمون پروژه‌ی تابستان نیز برگزار شد و امیدواریم توانسته باشید با موفقیت آن را پشت سر بگذارید.

ارزیابی و تحلیل آزمون 6 شهریور چهارم انسانی

ارزيابي و تحليل آزمون 6 شهريور سال چهارم انساني

دانش‌آموزان پر تلاش انساني؛ سلام!

سومين آزمون پروژه‌ي تابستان نيز برگزار شد و اميدواريم توانسته باشيد با موفقيت آن را پشت سر بگذاريد. همان‌طور كه ديديد سؤالات بخش نگاه به آينده‌ي آزمون امروز، بار ديگر با تكرار مطالب قبلي از صفحه‌ي اول كتاب‌هاي درسي سال چهارم شروع شده بود تا اگر دوستاني نتوانسته بودند در دو آزمون مردادماه، مطالعه‌ي اين بخش‌ها را كامل كنند، در اين آزمون به جبران آن بپردازند و هم‌چنين دوستاني كه آزمون امروز، اولين آزمون آن‌ها بوده است و تازه به برنامه‌ي راهبردي كانون پيوسته‌اند، از ساير دانش‌آموزان كانوني عقب نباشند. اين روش (مرور و دوره‌ي بخش نگاه به آينده از ابتداي كتاب درسي) تا پايان آزمون‌هاي تابستان ادامه خواهد داشت تا با مطالعه‌ي چند باره‌‌ي اين مباحث، در سال تحصيلي جديد، از ديگر دانش‌آموزان گوي سبقت را برباييد. اميد است تا با حضور مستمر خود در آزمون‌هاي تابستان، اين دوران طلايي رتبه‌هاي برتر كنكور را با موفقيت طي كنيد و با آمادگي و آرامش بيش‌تري سال تحصيلي جديد را آغاز كنيد.

اکنون که آزمون 6 شهريور به اتمام رسيده است، لازم مي‌دانيم قبل از تحليل و بررسي اين آزمون توجه شما را به نکاتي درباره­ي آزمون 2 شهريور جلب کنيم.


آن‌چه درباره‌ي آزمون 20 شهريور بايد بدانيد:

1- ادبيات عمومي: در اين آزمون تعداد سوالات اين درس تغييري نخواهد کرد. تنها تغيير صورت داده‌شده‌ي اين درس تغيير بودجه‌بندي آن‌هاست که ديگر بودجه‌ي آزمون 6 شهريور در اين آزمون تکرار نمي‌شود و سوالات از آغاز کتاب نخواهد بود.

2- عربي (3): در اين آزمون تعداد سوالات اين درس نيز تغييري نخواهد کرد (20 سؤال). تنها تغيير صورت داده‌شده‌ي اين درس تغيير در بودجه‌بندي آن است که ديگر بودجه‌ي آزمون 6 شهريور در اين آزمون تکرار نمي‌شود و سؤالات از آغاز کتاب نخواهد بود. هم‌چنين همانند آزمون 6 شهريور 10 سؤال از كتاب زرد عمومي اما اين بار منتخب از سؤال‌هاي رشته‌ي منحصراً زبان خواهيم داشت.

3- دين و زندگي: : تنها تغييري که آزمون 20 شهريور نسبت به آزمون گذشته در اين درس داشته تغيير بودجه‌بندي اين درس مي‌باشد. 10 سؤال برگزيده از كتاب زرد عمومي نيز از رشته‌ي منحصراً زبان خواهد بود.

4- زبان انگليسي: تنها تغييري که آزمون 6 شهريور نسبت به آزمون گذشته در اين درس داشته تغيير بودجه‌بندي زبان‌انگليسي 3 مي‌باشد. 10 سؤال برگزيده از كتاب زرد عمومي نيز از رشته‌ي منحصراً زبان خواهد بود.

5- دفترچه‌ي اختصاصي: در آزمون چهارم تابستان تعداد سوال‌هاي درس‌هاي اختصاصي و چيدمان آن‌ها نسبت به آزمون 6 شهريور هيچ تغييري نداشته است.

6- سوالات نگاه به آينده و نگاه به گذشته: در بخش نگاه به آينده‌ي سه درس رياضي سال چهارم و درس ادبيات فارسي سال چهارم و عربي اختصاصي سال چهارم تعداد 8 سوال از مباحث آزمون 6 شهريور طرح شده و فقط 2 سوال از مباحث جديد قرار گرفته است. در دروس پايه (نگاه به گذشته) نيز، فقط بودجه‌بندي داراي پيشروي جديد خواهد بود و تغيير ديگري رخ نخواهد داد.


چند توصيه:

دوستان عزير، پس از برگزاري هر آزمون بهترين استفاده‌اي که از زمان مي‌توان داشت، زماني است که به بررسي آزمون برگزار شده اختصاص داده مي‌شود لذا پيشنهاد مي‌کنيم در همان روز و يا روز بعد از آزمون حتماً سوالات آزمون را بررسي کنيد و سوالاتي را که به آن‌ها پاسخ نداده‌ايد و يا پاسخ غلط داده‌ايد در يک يادداشت جداگانه جمع‌آوري کنيد. چرا که با تکرار اين يادداشت‌ها مي‌توانيد آن سوال را براي هميشه در ذهن خود تثبيت کنيد تا اگر دوباره در آزمون‌هاي بعدي و يا در کنکور با سوالي مشابه همان سوال مواجه شديد، ديگر اشتباه گذشته را تکرار نکنيد و اين‌گونه مي‌توانيد درصد خود را افزايش دهيد و از اشتباه گذشته پلي براي موفقيت آينده بسازيد.

نکته‌ي ديگري که بايد به ياد داشته باشيد اين است که آزمون‌هاي غيرحضوري که در اختيار شما قرار داده مي‌شود، آزمون‌هاي متناظر سال گذشته است که پيشنهاد مي‌شود حتماً زماني براي پاسخ‌گويي به اين سوالات قرار دهيد. چرا که مي‌توانيد با بررسي اين سوالات و مقايسه‌ِ خود نسبت به دانش‌آموزان سال گذشته ديد بهتري نسبت به عملکرد خود بيابيد.

ارزیابی و تحلیل آزمون 6 شهریور چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 6 شهریور چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 6 شهریور چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 6 شهریور چهارم انسانی