ارزیابی و تحلیل آزمون 6 شهریور چهارم انسانی

سومین آزمون پروژه‌ی تابستان نیز برگزار شد و امیدواریم توانسته باشید با موفقیت آن را پشت سر بگذارید.ارزیابی و تحلیل آزمون 6 شهریور سال چهارم انسانی

دانش‌آموزان پر تلاش انسانی؛ سلام!

سومین آزمون پروژه‌ی تابستان نیز برگزار شد و امیدواریم توانسته باشید با موفقیت آن را پشت سر بگذارید. همان‌طور که دیدید سؤالات بخش نگاه به آینده‌ی آزمون امروز، بار دیگر با تکرار مطالب قبلی از صفحه‌ی اول کتاب‌های درسی سال چهارم شروع شده بود تا اگر دوستانی نتوانسته بودند در دو آزمون مردادماه، مطالعه‌ی این بخش‌ها را کامل کنند، در این آزمون به جبران آن بپردازند و هم‌چنین دوستانی که آزمون امروز، اولین آزمون آن‌ها بوده است و تازه به برنامه‌ی راهبردی کانون پیوسته‌اند، از سایر دانش‌آموزان کانونی عقب نباشند. این روش (مرور و دوره‌ی بخش نگاه به آینده از ابتدای کتاب درسی) تا پایان آزمون‌های تابستان ادامه خواهد داشت تا با مطالعه‌ی چند باره‌‌ی این مباحث، در سال تحصیلی جدید، از دیگر دانش‌آموزان گوی سبقت را بربایید. امید است تا با حضور مستمر خود در آزمون‌های تابستان، این دوران طلایی رتبه‌های برتر کنکور را با موفقیت طی کنید و با آمادگی و آرامش بیش‌تری سال تحصیلی جدید را آغاز کنید.

اکنون که آزمون 6 شهریور به اتمام رسیده است، لازم می‌دانیم قبل از تحلیل و بررسی این آزمون توجه شما را به نکاتی درباره­ی آزمون 2 شهریور جلب کنیم.


آن‌چه درباره‌ی آزمون 20 شهریور باید بدانید:

1- ادبیات عمومی: در این آزمون تعداد سوالات این درس تغییری نخواهد کرد. تنها تغییر صورت داده‌شده‌ی این درس تغییر بودجه‌بندی آن‌هاست که دیگر بودجه‌ی آزمون 6 شهریور در این آزمون تکرار نمی‌شود و سوالات از آغاز کتاب نخواهد بود.

2- عربی (3): در این آزمون تعداد سوالات این درس نیز تغییری نخواهد کرد (20 سؤال). تنها تغییر صورت داده‌شده‌ی این درس تغییر در بودجه‌بندی آن است که دیگر بودجه‌ی آزمون 6 شهریور در این آزمون تکرار نمی‌شود و سؤالات از آغاز کتاب نخواهد بود. هم‌چنین همانند آزمون 6 شهریور 10 سؤال از کتاب زرد عمومی اما این بار منتخب از سؤال‌های رشته‌ی منحصراً زبان خواهیم داشت.

3- دین و زندگی: : تنها تغییری که آزمون 20 شهریور نسبت به آزمون گذشته در این درس داشته تغییر بودجه‌بندی این درس می‌باشد. 10 سؤال برگزیده از کتاب زرد عمومی نیز از رشته‌ی منحصراً زبان خواهد بود.

4- زبان انگلیسی: تنها تغییری که آزمون 6 شهریور نسبت به آزمون گذشته در این درس داشته تغییر بودجه‌بندی زبان‌انگلیسی 3 می‌باشد. 10 سؤال برگزیده از کتاب زرد عمومی نیز از رشته‌ی منحصراً زبان خواهد بود.

5- دفترچه‌ی اختصاصی: در آزمون چهارم تابستان تعداد سوال‌های درس‌های اختصاصی و چیدمان آن‌ها نسبت به آزمون 6 شهریور هیچ تغییری نداشته است.

6- سوالات نگاه به آینده و نگاه به گذشته: در بخش نگاه به آینده‌ی سه درس ریاضی سال چهارم و درس ادبیات فارسی سال چهارم و عربی اختصاصی سال چهارم تعداد 8 سوال از مباحث آزمون 6 شهریور طرح شده و فقط 2 سوال از مباحث جدید قرار گرفته است. در دروس پایه (نگاه به گذشته) نیز، فقط بودجه‌بندی دارای پیشروی جدید خواهد بود و تغییر دیگری رخ نخواهد داد.


چند توصیه:

دوستان عزیر، پس از برگزاری هر آزمون بهترین استفاده‌ای که از زمان می‌توان داشت، زمانی است که به بررسی آزمون برگزار شده اختصاص داده می‌شود لذا پیشنهاد می‌کنیم در همان روز و یا روز بعد از آزمون حتماً سوالات آزمون را بررسی کنید و سوالاتی را که به آن‌ها پاسخ نداده‌اید و یا پاسخ غلط داده‌اید در یک یادداشت جداگانه جمع‌آوری کنید. چرا که با تکرار این یادداشت‌ها می‌توانید آن سوال را برای همیشه در ذهن خود تثبیت کنید تا اگر دوباره در آزمون‌های بعدی و یا در کنکور با سوالی مشابه همان سوال مواجه شدید، دیگر اشتباه گذشته را تکرار نکنید و این‌گونه می‌توانید درصد خود را افزایش دهید و از اشتباه گذشته پلی برای موفقیت آینده بسازید.

نکته‌ی دیگری که باید به یاد داشته باشید این است که آزمون‌های غیرحضوری که در اختیار شما قرار داده می‌شود، آزمون‌های متناظر سال گذشته است که پیشنهاد می‌شود حتماً زمانی برای پاسخ‌گویی به این سوالات قرار دهید. چرا که

فصل سوم - میدان مغناطیسی و نیروهای مغناطیسی.
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( سوم تجربی)
دبیر : حسین قنبری