گفتگو با رتبه 2 کنکور تجربی 94

پیمان رحیم‌زاده اسفروشان رتبه 2 منطقه 3رشته تجربی، ازشهر گنبد کاووس، از سال سوم راهنمایی در آزمون‌های کانون شرکت کرده است.

گفتگو با رتبه 2 کنکور تجربی 94

پیمان رحیم‌زاده اسفروشان رتبه 2 منطقه 3رشته تجربی،  ازشهر گنبد کاووس، از سال سوم راهنمایی در آزمون‌های کانون شرکت کرده است. پدر و مادر پیمان هر دو پزشک هستند و پیمان هم از همان دوران کودکی به شغل پزشکی علاقه داشته است. البته پیمان خودش را در یک چهارچوب محدود نکرده است و به علت علاقه به کامپیوتر در برنامه‌نویسی نرم‌افزارهای کامپیوتری هم مهارت دارد.

داستان شرکت شما در آزمون‌ها از کجا شروع شد؟

 من سال سوم راهنمایی بودم و دوست داشتم که حتماً در یک دبیرستان خوب پذیرفته شوم. با وجود اینکه شاگرد اول مدرسه راهنمایی تیزهوشان بودم تصمیم گرفتم برای شرکت در یک رقابت برای موفقیت در آزمون ورودی، در آزمون‌های کانون شرکت کنم.

علت استمرار حضور شما در آزمون‌ها چه بود؟

مهم‌ترین دلیل من، برنامه‌ی راهبردی کانون بود چون این برنامه برای جهت دادن به درس‌خواندن من واقعاً عالی بود. از طرفی من در شهری کوچک درس می‌خواندم که تعداد دانش آموزان کم است و برای شرکت در یک رقابت گسترده‌تر و رقابت با دانش‌آموزان منطقه 1 و 2 در آزمون‌ها شرکت کردم.

من بعضی دروس را در کانون یاد گرفتم مثلاً من برای یادگیری درس زیست‌شناسی مشکل داشتم و امکان شرکت در کلاس هم نبود اما در کانون این درس را یاد گرفتم.

همراهی پدر و مادر با شما، در دوران تحصیل چگونه بود؟

 در دوران دبستان، چون بچه بودم و نیاز به حمایت بیشتری داشتم خیلی کم می‌کردند اما در دوره‌ی راهنمایی و  خصوصاً دبیرستان اعتماد خوبی به من پیدا کرده بودند.

مهم‌ترین ویژگی خاص شما که عامل موفقیتتان شد چه بود؟

من از همان دوران کودکی همیشه دوست داشتم اول باشم. زمانی‌که کلاس اول راهنمایی بودم شاگرد نهم مدرسه شدم اما تلاش کردم و در سال دوم راهنمایی با معدل 89/19 رتبه اول مدرسه شدم و سال سوم راهنمایی، با معدل  20  اول شدم.

برای آزمون‌ها هم همین را در نظر می‌گرفتم مثلاً سعی می‌کردم در مدرسه اول باشم، سپس به خودم می‌گفتم در شهر گنبد اول بشو، بعد از آن می‌گفتم در استان، سپس منطقه و ...

از دوستان دبستانی‌ات، چه خبر؟

 قدیمی‌ترین دوست من مهدی رزاق‌نژاد، که از 4 سالگی با هم دوست بودیم رتبه 410 رشته تجربی را کسب کرده است.

موثرترین دبیران در موفقیتت چه کسانی بودند؟

آقای حامدی، دبیرکلاس پنجم من، ارتباط بسیار خوبی با بچه‌ها برقرار می‌کردند و برای من هم دبیر بودند و هم مشاور و مثل پد و مادر برای درس‌خواندن ما دلسوزی می‌کردند.

در دوره‌ی راهنمایی هم، آقای یغمایی و آقای ایری دبیران فیزیک و دبیر زیست و شیمی بودند که واقعاً دبیران خوبی بودند و همین‌طور معاون مدرسه آقای سمیعی که همیشه بهترین برنامه ریزی ها را برای مدرسه و بچه‌ها داشتند.

این دبیران از نتیجه قبولی شما مطلعند؟

بله من پس از اعلام نتیجه با آن‌ها تماس گرفتم و از زحمات آنها تشکر کردم.

 

خرید کتاب