طبیعت به خواب بهتر کمک می‌کند

مردان و افراد 65 سال به بالا که در نزدیکی فضاهای طبیعی و سرسبز زندگی می‌کنند، راحت‌تر می‌خوابند.

طبیعت به خواب بهتر کمک می‌کند

متخصصان دانشگاه ایلی‌نوی آمریکا می‌گویند: مردان و افراد 65 سال به بالا که در نزدیکی فضاهای طبیعی و سرسبز زندگی می‌کنند، راحت‌تر می‌خوابند.

به گزارش سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این مطالعه معلوم شد که مردان و افراد 65 سال به بالا که به فضاهای طبیعی و سرسبز دسترسی دارند و در نزدیکی چنین مکان‌هایی زندگی می‌کنند، بهتر به خواب می‌روند.

«دیانا گریگسبی – توسینت»، یکی از متخصصان این مطالعه گفت: مطالعات نشان می‌دهد نداشتن خواب کافی با تحلیل و افت سلامت مردان و جسم مرتبط است و موجب می‌شود عملکرد شناختی مغز کاهش یابد و به افزایش وزن منجر شود.

نتایج این مطالعه حاکی از آن است که قرار گرفتن در معرض محیط زیست طبیعی و سرسبز به افراد کمک می‌کند تا خوب بخوابند. این تیم تخصصی به بررسی اطلاعات مربوط به 255 هزار و 171 نفر از افراد بزرگسال در آمریکا پرداختند تا ارتباط بین کیفیت و میزان خواب آنان را با تماس با فضاهای سبز مشخص کنند.

به گفته متخصصان آمریکایی، افرادی که مدت 21 تا 29 روز از یک ماه اخیر را خواب کافی نداشتند کمتر در فضاهای سبز و طبیعی حضور پیدا کرده بودند.

به گزارش شبکه اخبار محیط زیست، پزشکان همچنین یادآور شدند که رابطه بین دو فاکتور خواب و قرار گرفتن در فضاهای سبز در مردان از زنان قوی‌تر است.

منبع :