تولید کفش‌های جدید نایک با کمک پرینت سه بعدی

نایک کفش‌های استوک جدیدی تولید کرده است که طراحی خاصی دارند و با کمک پرینت سه بعدی تولید شده‌اند.

تولید کفش‌های جدید نایک با کمک پرینت سه بعدی

به‌ گزارش ‌ایسنا‌، سال گذشته کمپانی نایک شروع به ساخت کفش‌هایی با کمک پرینت سه بعدی کرد که بتوان با آنها بیشترین سرعت را داشت.

به نوشته سایت Sporttechie با کمک این تکنولوژی نایک کفش‌های Vapor laser talon را ساخت که از سوی هفت تن از سریع‌ترین بازیکنان لیگ NFL پوشیده شد. مشکل این کفش‌ها عدم پایداری و دوام آنها بود. بنا‌بر‌این نایک کفش‌های Vapor Carbon Elite را تولید کرد که داوم بیشتری داشتند.

آخرین پروژه‌ نایک در این زمینه Suttle project است که با کمک آن سریع‌ترین و راحت‌ترین کفش ساخته می‌شود. کفش‌های جدید از نسل Nike Vapor line بوده و Vapor Hyper Agility نام دارند.

قبل از ایجاد پرینت سه بعدی سه سال طول می‌کشید تا نایک یک کفش استوک جدید بسازد اما با کمک این تکنولوژی نایک در چند ماه کفشی جدید با طراحی جدید تولید می‌کند.

این نوع پرینت چند سالی در تولیدات مختلف استفاده می‌شد اما نایک به تازگی شروع به استفاده از این تکنولوژی در ساخت کفش‌های استوک کرده است.

این تکنولوژی به تولیدکنندگان کفش‌های ورزشی امکان تولید سریع، آزمایش سریع و ایجاد تغییرات سریع در کفش‌ها را می‌دهد.

آنچه کفش‌های جدید نایک را متفاوت می‌کنند، طراحی خاص آنهاست.

شکل و محل قرار گیری استوک‌ها در این کفش‌ها کارایی آنها را افزایش داده است. استوک‌های این کفش سایز و شکل متفاوتی دارند و در مکان‌هایی قرار گرفته‌اند که نیروی بیشتری به آن وارد می‌شود. کفش‌های جدید نایک از پا بهتر محافظت می‌کنند.

منبع :