کشف روش جدید تشخیص محل دقیق لخته خون

پژوهشگران روش جدیدی را در شناسایی نقطه دقیق لخته خون روی موش‌ها آزمایش کرده اند که به نظر می‌رسد بزودی پزشکان را در اسکن و شناسایی سریع‌تر نقطه دقیق لخته خون در بدن انسان کمک کند.

به گزارش خبرنگار مهر، معمولا برای شناسایی نقطه دقیق لخته خون در بدن از سه روش متفاوت استفاده می شود: سونوگرافی برای بررسی سرخرگ کاروتید و شریان های پاها، تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) برای اسکن قلب و سی تی اسکن برای مشاهده ریه ها.

«پیتر کاراوان»، متخصص بیمارستان عمومی ماساچوست، در رابطه با به کارگیری این روش ها برای تشخیص نقطه دقیق لخته خون می گوید: «در این روش ها بیماران باید چندین بار با روش های مختلف تحت اسکن قرار گیرند تا محل دقیق یک لخته خون در بدن آنها تشخیص داده شود. ما باید به دنبال روشی می گشتیم که با یک اسکلن کلی، لخته های خون را در هر نقطه از بدن شناسایی کند.»

اگر یک لخته خون اولیه به سرعت شناسایی نشده و مورد درمان قرار نگیرد، ممکن است که به چندین بخش تقسیم شده و از هم جدا شود و باعث سکته های بیشتر در فرد گردد. با توجه به شناسایی نقطه دقیق لخته خون، می توان درمان های متفاوت و داروهای موثر را به کار برد و همچنین در صورت نیاز به عمل جراحی، با کمک آن می توان نتیجه ای بهتر را به دست آورد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب