بدون نیاز به واکسن آنفلوآنزا این بیماری را مهار کنید

کشف یک راه‌حل طبیعی و عنصری که به رایگان در بدن وجود دارد، نوید مبارزه با آنفلوآنزای فصلی بدون تزریق واکسن را در آینده نزدیک می‌دهد.

بدون نیاز به واکسن آنفلوآنزا این بیماری را مهار کنید

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، کارشناسان اعلام کرده‌اند در آینده‌ بدون نیاز به تزریق واکسن آنفلوآنزا می‌توان توسط راه‌اندازی و استفاده از نوعی پروتئین طبیعی به مقابله با این بیماری  پرداخت.

گفتنی است، این پروتئین تازه کشف شده به نام IFITM3 در بدن وجود دارد و می‌تواند منجر به سرکوب ویروس آنفلوآنزا شود.

پروتئین IFITM3 همچنین می‌تواند از شدت آنفلوآنزا بکاهد و نیز مانع از سرایت عفونت شود.

کارشناسان استفاده از سیستم‌ ایمنی بدن را بسیار قوی‌تر و کارآمدتر از واکسن می‌دانند که هر سال با جهش ویروس‌ها قابلیت محافظت کنندگی خود را از دست می‌دهد و افراد مجبور به تلقیح واکسن جدید می‌شوند.

برای فعال سازی این پروتئین نوعی تغییر در سیستم ایمنی بدن لازم است.

پزشکان دانشگاه اوهایو که این نتایج حاصل تحقیقات آنها است، اعتقاد دارند نتیجه فعال‌سازی پروتئین مذکور سلول‌های بدن در مقابل حمله ویروس آنفلوآنزا از خود محافظت به عمل می‌آورند.

کارشناسان بویژه استفاده از این شیوه درمانی را به عنوان یک استراتژی پیشگیرانه برای مقابله با ابتلای افراد به بیماری آنفلوآنزا مخصوصاً جهت افراد مبتلا به ضعف سیستم ایمنی، کودکان، سالمندان، زنان باردار، افراد در گروه‌های خطر و به طور کلی افرادی که نسبت به تزریق واکسن آلرژی و حساسیت دارند، بسیار مفید می‌دانند.

منبع :